Tragická série pokračuje: Rodina naznačila, že Avicii spáchal sebevraždu

Trpěl zánětem slinivky břišní a měl striktní zákaz pít alkohol. Pouhý den před svou smrtí byl však švédský DJ Avicii na fotografii zachycen s drinkem v ruce a celý svět měl jasno: Mladý talentovaný dýdžej a producent se upil k smrti. Jenže jak se zdá, vše je ve skutečnosti jinak. Pozůstalí teď totiž vydali prohlášení, které naznačuje, že Avicii spáchal sebevraždu!

Zpráva o tragickém úmrtí osmadvacetiletého Tima Berglinga, známého jako Avicii, překvapila přesně před týdnem hudební svět.

Navenek působil jako pohodář, hvězda světového formátu. Jenže uvnitř trpěl, bojoval se zánětem slinivky břišní, kvůli níž musel skončit s vystupováním, a navíc měl problémy se závislostí na alkoholu, jenž mu vzhledem k vážnému onemocnění měl být zapovězen.

Když tedy v Ománu nečekaně zemřel, vzhledem k fotografii s drinkem v ruce z předchozího dne měli všichni jasno: Zákaz pití zjevně nebral příliš vážně a právě to se mu stalo osudným.

Nyní se zdá, že je všechno jinak. Aviciiho rodina zveřejnila prohlášení, které zcela zjevně naznačuje to, že mladý hudebník spáchal sebevraždu!

„Náš milovaný Tim byl hledač, křehká umělecká duše pátrající po odpovědích na existenciální otázky. Perfekcionista, který hodně cestoval a bez přestání tvrdě pracoval, což mu přivodilo extrémní stres. S vystupováním skončil proto, aby znovu našel životní rovnováhu a byl schopen dělat to, co miloval ze všeho nejvíc – muziku. Pořád bojoval s myšlenkami smyslu života a štěstí. Už nemohl jít dál. Chtěl najít klid,“ naznačila rodina.

„Tim nebyl zrozen pro obchodní mašinu, která ho do sebe vtáhla. Byl citlivý člověk, který miloval své fanoušky, ale nerad byl středem pozornosti. Time, navždy tě budeme milovat a budeš nám chybět. Osoba, kterou jsi byl, a tvá hudba budou navždy v našich vzpomínkách. Milujeme tě, tvá rodina,“ stojí dále v dopise.

Tragická šňůra

Je až s podivem, že Avicii nebyl za poslední rok zdaleka jedinou hudební hvězdou, která spáchala sebevraždu.

V polovině loňského května zemřela rocková hvězda Chris Cornell, který se pouhý den po koncertu v Detroitu oběsil v koupelně hotelového pokoje.

Téměř přesně po dvou měsících si stejným způsobem sáhla na život i další rocková hvězda Chester Bennington ze světoznámé kapely Linkin Park. 

Podobně jako u Aviciiho byla jeho smrt velmi nečekaná, ještě pár dní před smrtí byl Bennington zachycen na rodinném videu, kde se směje a jeho výraz nijak nenapovídá temným myšlenkám, které se mu v tu chvíli musely honit hlavou.

15. ledna 2018 si zase na život sáhla hlavní hvězda kapely The Cranberries Dolores O’Riordan. Ta zřejmě podlehla několikaletým depresím a během pracovní cesty do Londýna se na hotelu předávkovala.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:00 25. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Super
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Haha
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat