jít naiDNES.cz

Zemřela Aťka Janoušková! Dabérku včelky Máji našli bezvládnou v jejím bytě

Aťka Janoušková zemřela ve věku 88 let. | foto: Profimedia.cz

Týden před svými 89. narozeniny zemřela herečka a dabérka Aťka Janoušková. Proslavila se zejména jako hlas včelky Máji. O jejím úmrtí informoval její spolupracovník Lubomír Zemanec. Jako první přinesl zprávu Český rozhlas.

„Vážení přátelé, kamarádi kolegové a fanoušci úžasné dámy paní Aťky Janouškové, s obrovskou bolestí v srdci vám musím oznámit, že Aťka nás dnes opustila a odešla do hereckého nebe,“ potvrdil její přítel Lubomír Zemanec. 

Podle informací deníku Blesk byla Janoušková nalezena v sobotu ve tři hodiny odpoledne ve svém bytě. Koroner na místě konstatoval smrt.

Šestnáctého března by Janoušková oslavila 89 let. Podle jejího přítele Lubomíra Zemance ji v posledních dnech trápila blíže nespecifikovaná nemoc.

Aťka Janoušková, vlastním jménem Vlasta Janoušková, byla považována za nejmenší českou herečku. Měřila pouhých 120 centimetrů. 

Kromě několika slavných rolí se proslavila zejména dabingem dětských pohádek. Například propůjčila svůj hlas včelce Máje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:06 7. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  56
 • Tvl
  30
 • Haha
  20
 • Super
  19
 • Trapas
  19
 • Sladký
  19
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře