Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pád aktivistky Me Too Asie Argento: Jak se dostala až na dno?

  Asia Argento a její špatné období. Přišla o přítele i o kamarádku Rose McGowan. Její přítel rozhlašoval, že se Anthony Bourdain předávkoval heroinem. | foto: reprofoto: Daily Mail

  Asia Argento, herečka italského původu, která stála u zrodu hnutí Me Too, prožívá jedno z nejhorších období svého života. Ještě loni se jí dařilo ve vzkvétajícím vztahu s Anthonym Bourdainem, přátelila se s herečkou Rose McGowan, další přední aktivistkou Me Too. Pak se to celé otočilo. Najednou Asia, jež před rokem obvinila Harveyho Weinsteina ze znásilnění, sama čelí témuž obvinění, její přítel spáchal sebevraždu a s kamarádkou Rose jsou na kordy. Jak spolu události vzájemně souvisí?

  Asia Argento (42) prolomila dlouhé mlčení a konečně promluvila o sebevraždě svého přítele Anthonyho Bourdaina (†61). Přední aktivistka Me Too tvrdí, že Rain Dove (29), přítel herečky Rose McGowan (45), rozšiřoval lživé informace o okolnostech jeho smrti. Podle nich se muž předávkoval heroinem, který si údajně vpravil do krku v přítomnosti ruské prostitutky.

  Informace se ukázaly jako nepravdivé a přátelství McGowan a Argento vzalo za své. Proč se bývalé kamarádky znesvářily? A proč měl Rosin přítel potřebu rozšiřovat falešné informace o tak tragické události? Pro odpověď na tuto otázku je třeba vrátit se do minulosti.

  Vše se změnilo poté, co Anthony Bourdain spáchal sebevraždu a jeho pozůstalá přítelkyně se zhroutila. Zhruba v té době se na scéně objevil herec Jimmy Bennett (22), který vystoupil s prohlášením, že ho atraktivní Italka v roce 2013 znásilnila.

  Na událost reagovala také Rose McGowan, která se kamarádky nejdříve zastávala a nabádala lidi na sociálních sítích, ať se neunáhlují v soudech. Za tento status byla označena za pokrytce, neboť ona sama vlnu Me Too rozpoutala a také se nikdo nepídil po důkazech.

  Když začalo být později zřejmé, že se Argento z obvinění neospravedlní, vzala McGowan zpátečku a na sociálních sítích sdílela informace od svého přítele Raina, který sex mezi Asií a mladým hercem potvrdil a do toho rozhlašoval, že se Bourdain předávkoval. Během krátkého období se Asii Argento zhroutil celý svět, přišla o kamarádku, o přítele a sama skončila s obviněním ze znásilnění.

  Vraťme se ale ještě do doby, kdy Asiin přítel žil. Anthony Bourdain patřil mezi slavné šéfkuchaře, kteří mají televizní pořad a píšou populární knihy. Letos v létě si z neznámého důvodu sáhl na život, přestože ve vztahu s italskou herečkou byl prý nejšťastnější, co kdy byl. Díky své úspěšné kariéře navíc vydělával velké peníze, čehož si všiml mladý herec Jimmy Bennett, s jehož kariérou to šlo naopak z kopce.

  Bennett hrál už ve svých osmi letech s Asií Argento ve filmu Srdce je zrádná děvka (2004) a později se z nich stali přátelé, až do chvíle, kdy Bennett herečku obvinil ze znásilnění. K tomu mělo dojít před pěti lety, v době, kdy mu nebylo ještě osmnáct, což je v Kalifornii věková hranice pro legální sex. A protože na podzim 2017 Me Too sílilo a Argento stála v jeho předních řadách, mladý herec se neostýchal využít příležitosti a herečku začal vydírat. Buď o sexu Bennett za osm milionů korun pomlčí, nebo půjde s románkem ven.

  V době tohoto vyjednávání byla Argento ve vztahu s Bourdainem, který se v dobré víře nabídl, že osmimilionovou částku herci vyplatí, bude-li to ku prospěchu věci a o věci se dál pomlčí. Jimmy Bennett nakonec dohodu stejně nedodržel a o sexu s italskou herečkou veřejně promluvil. Nyní jeho právník požaduje další desítky milionů jako odškodné.

  Ačkoliv se Argento zpočátku bránila a sex s nezletilým Bennettem popírala, následující dny prosákly na veřejnost snímky, které aférku potvrzují. A právě v této době se ozvala i její bývalá kamarádka Rose McGowan a na sociálních sítích zveřejnila slova svého přítele Raina.

  Ten nejenže potvrdil, že k sexu mezi italskou herečkou a Jimmym Bennettem došlo, ale navíc přišel se zprávou, že slavný šéfkuchař znovu spadl do závislosti na heroinu, kterým se předávkoval společně s ruskou prostitutkou. Tyto informace se ukázaly jako falešné.

  Proč se tedy McGowan od své kamarádky Asie distancovala a začala o ní šířit pomluvy? A proč si Rosin přítel vymyslel příběh o heroinu, jímž se měl předávkovat Anthony Bourdain, a ještě tvrdil, že informace pocházejí z lékařské zprávy zemřelého? Odpovědí na všechny otázky je Me Too a rozměry, do nichž se hnutí rozrostlo.

  Celé to propuklo tím, že Rose McGowan a Asia Argento veřejně obvinily Harveyho Weinsteina (66) ze znásilnění, k němuž mělo dojít v devadesátých letech. Po tomto prohlášení se z obou hereček staly jakési „matky“ Me Too, ke kterým se následně přidávaly další a další ženy. Rose a Asia byly za hrdinky. Tím to ale končí a jejich mediální obraz se pomalu začal hroutit.

  Argento, původně oběť, byla sama obviněna ze znásilnění a Me Too utrpělo první závažné trhliny. Přihlížející McGowan se kamarádky nejdříve zastala, ale jakmile pochopila, že protichůdnými prohlášeními škodí sobě i celé kampani, obrátila. Přátelství dvou hereček padlo.

  K tomu se nachomýtl Rain Dove, přítel McGowan, se smyšlenou historkou o úmrtí Anthonyho Bourdaina. Proč to dělal? Kryl svou přítelkyni i celou kampaň Me Too. Když Bourdain spáchal sebevraždu, spekulovalo se, zda jeho odchod nemůže mít souvislost s Me Too. Tyto domněnky přiživilo pozdější odhalení, že Asia Argento byla obviněna ze znásilnění nezletilého Bennetta, jemuž pak Bourdain zaplatil za mlčení. Tím, že prohlašoval, že se šéfkuchař předávkoval heroinem, zase odkláněl pozornost od hnutí Me Too.

  Bez zajímavosti není ani fakt, že Rose McGowan je sama obviněná z přechovávání drog.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:59 sobota 9. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   24
  • Super
   17
  • Cože
   4
  • Sladký
   4
  • Tvl
   4
  • Trapas
   3