Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Asia Argento a její špatné období | foto: reprofoto: Daily Mail

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť čelí obvinění ze znásilnění v té době nezletilého herce Jimmyho Bennetta (22). Argento se tak dostala do stejné situace, v níž se ocitnul například Kevin Spacey a další muži, které kauza Me Too smetla. Až na to, že herečka byla iniciátorkou hnutí. Teď se z ní stala oběť vlastního projektu.

Všechno, z čeho jsem byla obviněna, je lež! Jsem nevinná! Chci zpátky práci v X Factoru!“ stěžuje si Asia Argento v italském televizním pořadu, kde promluvila o případu údajného znásilnění. 

Herečka do pořadu dorazila přesně týden poté, co v něm vystoupil Jimmy Bennett, který ji obvinil ze sexuálního útoku, k němuž mělo dojít před pěti lety.

Měl úplně prázdný pohled a skelné oči. Znám ho od dětství. Pak přišel o hereckou profesi, stala se z něj ztracená existence,“ naráží Argento na Bennetta. Ten, poháněn kampaní Me Too, ji obvinil ze znásilnění na hotelovém pokoji. Tehdy mu nebylo ještě osmnáct, což je v Kalifornii věková hranice pro legální sex.

„Ty následky jsou strašné. Nařčení z útoku a pedofilie mi zničila kariéru. Nejen X Factor, ale i další pracovní nabídky jsou pryč. Navíc to postihuje i mé dvě děti,“ stěžuje si herečka.

Následky nařčení jsou jistě devastující, ostatně stejně jako všechna předchozí obvinění, která během vlny Me Too padla. Čímž se dostáváme k nejslabšímu bodu celé kampaně, kterým je nedostatek důkazů. 

Když na podzim 2017 vypuklo Me Too, ukázalo se na každého muže, jenž se měl v minulosti zachovat jako sexuální predátor. K usvědčení přitom stačil mnohdy jen nevhodný pohled nebo komentář. Na důkazech zas tak nezáleželo, neboť ženy poháněl pocit zadostiučinění, pocit, že stará křivda byla znovuotevřena a oplacena stejnou mincí.

Ženy začaly sdílet příběhy staré dvacet třicet let a jejich hlas byl konečně vyslyšen. Začalo to obviněním filmového magnáta Harveyho Weinsteina (jehož chování bezesporu nepřijatelné bylo), pokračovalo to Kevinem Spaceym. 

A co se stalo s jejich kariérou?

Harvey Weinstein byl odsouzen a je profesně zdiskreditovaný. Kevin Spacey, nejuznávanější herec své generace, je dnes odepsaný. Přitom jediné, co k jeho pádu stačilo, bylo nařčení ze sexuálního obtěžování, k němuž mělo dojít před dvaceti lety.

Ať už Spacey vinný byl, nebo ne, nikdo se po tom nepídil, zato výsledek je nemilosrdný. Hvězda Americké krásy musela opustit seriál Dům z karet a významné společnosti dávají od herce ruce pryč. Režisér Ridley Scott dokonce nechal přetočit scény ze snímku Všechny prachy světa, v nichž Spacey figuroval.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:02 17. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  68
 • Super
  17
 • Sladký
  9
 • Trapas
  8
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
Komentáře