Me Too začíná požírat vlastní děti: Obviněná Asia Argento je výstrahou všem!

Počáteční vlnu Me Too živil oheň, který sílil s každým uloveným „násilníkem“. Zakladatelky kampaně se vzájemně podporovaly a do toho ohně s další vervou přilévaly olej. Jenže teď se kauza začíná ukazovat i z té druhé strany a Me Too začíná odhalovat viníky z vlastních řad. Případ Asie Argento je výstrahou pro všechny. Herečka, patřící mezi přední bojovnice, která obvinila Harveyho Weinsteina ze znásilnění v roce 1997, nyní sama čelí obvinění ze soulože s tehdy sedmnáctiletým Jimmym Bennettem v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu.

Doposud kauza Me Too produkovala násilníky z řad největších hollywoodských hvězd a vypadalo to, že obvinění neberou konce. Teď ta chvíle zřejmě nastává, protože hnutí začíná střílet do vlastních linií. Asia Argento (42) údajně spala v roce 2013 s tehdy sedmnáctiletým Jimmym Bennettem (22). Ten si jako osmiletý zahrál jejího syna ve filmu „Srdce je zrádná děvka“ (2004). Aby bývalého hereckého kolegu umlčela, zaplatila mu v přepočtu přes osm milionů korun, které však šly z kapsy jejího přítele Anthonyho Bourdaina, jenž spáchal nedávno sebevraždu.

Asia Argento veškerá nařčení ze sexu s nezletilým (v Kalifornii je hranice pro legální sex stanovena na 18 let, pozn. red.) popírá a tvrdí, že Jimmy Bennett jen vycítil příležitost přijít si k slušné částce, neboť věděl, že její přítel Anthony byl velmi bohatý kuchař. Bennett nejdřív požádal soukromě o finanční částku s tím, že to celou záležitost ukončí a že se nebude nadále do života herečky s šéfkuchařem vměšovat. Jenže pak si to zřejmě rozmyslel, podle Bennettova právníka v něm totiž hnutí Me Too starou vzpomínku na sex s herečkou probudilo, a rozhodl se vyjít s „pravdou“ ven.

Do tohoto případu se vměšuje další přední osobnost kampaně Me Too, herečka Rose McGowan. Ta se své kamarádky Asie Argento zastává a vybízí na sociálních sítích, aby se lidé neukvapovali v rozsudcích a počkali si, až se ukáže celá pravda. Podle ní by se totiž mohlo ze strany Jimmyho Bennetta jednat o prachsprosté vydírání (v řádech milionů). Reakce na sebe dlouho nenechaly čekat a lidé Rose McGowan viní z toho, že straní své kamarádce, která – byť sama údajně znásilněná – se dopustila stejného činu, zaslouží si tedy být souzena stejně jako Harvey Weinstein a jemu podobní lidé, jimž se kariéra hroutí bez důkazů.

Jimmy Bennett, který si s Asia Argento zahrál ve filmu Srdce je zrádná děvka,...

Jimmy Bennett herečku obvinil ze sexuálního útoku, který se měl stát v roce 2013, když mu bylo sedmnáct let. Za mlčenlivost si nechal zaplatit přes osm milionů korun.

Do souvislostí se začíná dávat i tragická smrt šéfkuchaře a showmana Anthonyho Bourdaina. Spekuluje se, zda si nesáhl na život, když se kampaň Me Too začala obracet proti jeho partnerce Asii Argento.

Ta sice stála na počátku hnutí a významně se zasadila o potopení Harveyho Weinsteina, který ji údajně v roce 1997 na hotelovém pokoji donutil k orálnímu sexu, ale právě teď sama stanula na pranýři, když ji Jimmy Bennett obvinil ze sexuálního napadení, taktéž na hotelovém pokoji (v Kalifornii, v roce 2013).

Když se hnutí rozjelo – bezesporu na svém počátku velmi oprávněně – začínalo nabírat na rychlosti, která se všem aktérům postupně vymkla kontrole. Viníkem se postupně stával každý muž, který se „chlípně“ zatvářil, a bylo jedno, že k tomu možná došlo po náročném natáčení v baru nad ránem.

Nikdo nic nemůže dokázat a okolnosti si nemusí pamatovat ani samotná oběť „útoku“.

Jenže tehdy to nikoho nezajímalo.

Chlípníka chytili za „flígr“, jeho kariéra i osobní život šly ruku v ruce ke dnu a všichni byli spokojení, neboť zlo a dobro mělo jasné kontury. Jenže jen zdánlivě. Teď samo hnutí Me Too začíná ukazovat, jak tyhle kontury nikdy vlastně neexistovaly, z obětí se stávají soudci, ze soudců viníci.

Projevuje se, jak je snadné chopit se příležitosti a na nepodloženém obvinění se přiživit.

Ups.

Asia Argento, jedna z lačných bojovnic hnutí Me Too, se sama stává terčem útoku a není jí moc platné, že se obhajuje a vysvětluje, seč jí síly stačí. Nikoho to totiž nezajímá.

Důležité je najít každé zbytečné kuří oko.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:45 20. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  55
 • Haha
  23
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  4
Komentáře