Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Syn Ivety Bartošové Artur po dlouhé době promluvil. Na výročí smrti musel odjet pryč

  Artur Štaidl (27) o Ivetě Bartošové mluví sporadicky, v podstatě téměř vůbec. Teď ale udělal po dlouhé době výjimku. S osudem mámy se prý vyrovnává sám, i na výročí její smrti musel odjet mimo Česko. Prý aby měl klid. Na momenty, kdy ho poznávali lidé na ulici, si zvykal těžko.

  Příběh Ivety Bartošové (†48) je i po více než deseti letech od její smrti jedním ze zásadních témat, k čemuž přispěla i minisérie Iveta z dílny Voya. Vzhledem k tomu, že v nejnovější a závěrečné sérii, která vyšla teprve před nedávnem, je postava jejího syna Artura Štaidla (27) poměrně zásadní, všechny přirozeně zajímá, jak se cítil v nejkritičtějších momentech jejího života. Štaidl ale o matce v podstatě nemluví. Výjimku udělal až teď po velmi dlouhé době.

  „Já to mám nastavené ve své hlavě poměrně už dost dlouho tím způsobem, že si tyhle věci řeším o samotě ve svém soukromí. Nesnažím se to dávat nějak moc najevo,“ vysvětlil Štaidl v pořadu Aleše Cibulky Tobogan na ČRo Dvojce. Dodal, že i na desetileté výročí smrti matky odjel do zahraničí. Jednoduše kvůli tomu, aby měl klid.

  Na hlase Štaidla bylo patrné, že se mu o Bartošové nemluví jednoduše. „Jsem samozřejmě hrozně rád za maminku, jsem strašně rád za fanoušky, které má, ale je to taková další věc, na kterou si člověk musí po nějaké době zvyknout. Přece jen mě poznávají lidé na ulici, baví se se mnou a je pravda, že ze začátku to ne vždycky bylo příjemné,“ prozradil Štaidl.

  Syn populární zpěvačky také přiznal, že Bartošová je jedním z mála českých interpretů, které si s chutí poslechne. Její skladby si prý pouští nejčastěji v autě.

  Z blízkých kamarádů, které Štaidl má, existuje prý jen jeden, který měl šanci jeho matku poznat. „Říkal, že byl hrozně nervózní, když měl jít k nám, a doteď mi stále připomíná, že to byla nejhodnější ženská, kterou poznal, a že jak byl nervózní, tak to bylo vlastně strašně zbytečný,“ dodal.

  Přirozeně Štaidl promluvil také o minisérii Iveta. S jeho režisérem Michalem Samirem jsou údajně blízcí přátelé a Štaidl byl prvním člověkem, za kterým režisér s nápadem na seriál přišel. Domluvili se, že na jeho tvorbě budou alespoň z části spolupracovat, aby měl „pomyslný palec nahoru“, že je scénář schválený rodinou Bartošové.

  Scénář Štaidlovi dával pravidelně číst, schvalovat a měl i právo ho upravovat. Nakonec do něj ale nemusel ani jednou zasáhnout. Závěrem dodal, že díky němu má ucelenější představu o životě mámy. Seriál totiž zaplnil mnoho úseků, které o ní nevěděl.

  Fotogalerie

  Slovenského premiéra postřelili po výjezdním zasedání tamní vlády