Arnošt Goldflam: Kvůli depresím jsem nemohl ani vstát z postele, teď beru silné léky

15. května
Oblíbený herec Arnošt Goldflam (75) šel s pravdou ven. Chce všem ukázat, že za to, že trpí někdo depresemi, se nemusí stydět a už vůbec ne, když požádá odborníka o pomoc. Jemu samotnému psychické problémy málem zničily život. Nemohl vstát z postele, všechno viděl černě a v práci úplně stagnoval. Jako by mu neonemocněla jen duše, ale i celé tělo. Kdy zjistil, že mu jde opravdu o život?

Hvězda filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag Arnošt Goldflam působí vždy na veřejnosti dojmem veselého muže, který si život užívá, má vždy dobrou náladu a dělá legrácky, kamkoliv přijde. Málokdo věděl, že za tou jeho usměvavou tváří se skrývají těžké deprese. Psychické problémy ho dokonce upoutaly na postel a myslel si, že jeho život skončil.

„Nebyl jsem schopen pracovat. Najednou jsem měl úplně vygumovanou hlavu, prázdnou bez nápadů. Ráno jsem nebyl schopen začít něco dělat,“ popsal herec pro Expres herec.

Neovlivnilo to jen jeho pracovní život, ale především ten soukromý, kdy si myslel, že je to jeho konec.

„Hodně mě to limitovalo. Pochopil jsem, že rána jsou nejhorší, pak jsem se snažil ten den nějak přežít. Spustilo se to asi kvůli mé úzkostné povaze. Já jsem vždycky trošku byl takový, ale nebylo to tak akutní, že bych to musel řešit. Vždycky jsem byl úzkostlivý. Ale ukázalo se, že je to v určitou chvíli neudržitelné, tak jsem musel vyhledat pomoc,“ prozradil Arnošt.

Arnošt přišel podpořit svého psychiatra Radkina Honzáka na křest jeho nové knihy o depresích.

Nakonec vyhledal lékaře, uznávaného psychiatra Radkina Honzáka. Jakou léčbu musel podstoupit?

I Věra Martinová bojuje s psychickými problémy.

„Dostal jsem léky, chodil jsem i na terapie. Na hospitalizaci to asi nebylo tak akutní, že bych musel být v nemocnici. Ale stejně mě to hodně limitovalo,“ dodal.

Dnes už se cítí lépe, dokonce se zase pustil do režírování her a ví, jak si má užít den, ale svým příběhem by rád inspiroval lidi, kteří se za deprese stydí a bojí se vyhledat lékaře. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře