Terminátor poslal vzkaz Putinovi: Miluji ruský lid, říká Arnold Schwarzenegger

18. března
Bývalý guvernér americké Kalifornie Arnold Schwarzenegger (74), českému publiku známý třeba z filmů Terminátor nebo Predátor, natočil vzkaz ruskému prezidentovi Putinovi (69). Ve videu přiznal, že miluje ruský lid, válku na Ukrajině ale odsoudil a na Vladimira Putina apeloval, aby ji zastavil. Herec promluvil také k občanům Ruska s tím, že se proti nim obrací celý svět a že jim vláda lhala.

„Miluji ruský lid,“ přiznal Arnold Schwarzenegger

Herec rakouského původu ale válku na Ukrajině ve videu, které sdílel na sociálních sítích, nekompromisně odsoudil a ruskému lidu se snažil vysvětlit, že se nyní svět obrací proti nim.

„Svět se obrátil proti Rusku,“ apeloval na prezidenta Putina, aby okupaci Ukrajiny okamžitě zastavil.

„Vím, že vaše vláda vám řekla, že toto je válka za denacifikaci Ukrajiny. Denacifikovat Ukrajinu? Ukrajina je země s židovským prezidentem. Židovský prezident, jehož otec a tři strýcové byli zavražděni nacisty. Víte, tuto válku nezačala ani Ukrajina, ani nacionalisté, ani nacisté. Začali ji ti, kteří drží moc v Kremlu,“ pronesl Schwarzenegger k ruským občanům.

„Některým vojákům bylo řečeno, že budou bojovat proti nacistům. Některým, že budou na Ukrajině vítáni jako hrdinové. A některým se říká, že to všechno je cvičení. Ani nevědí, že půjdou do války. A některým se říká, že jsou tam, aby chránili Rusy na Ukrajině. Nic z toho není pravda,“ pokračoval.

Ze své řeči nevynechal ani ruského prezidenta Vladimira Putina. Tomu poslal jasný vzkaz.

„Vy jste začal tuto válku. Vy vedete tuto válku. Vy můžete zastavit tuto válku,“ vyzval Putina napřímo.

Sbírka na pomoc ukrajinské armádě

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:25 sobota 16. července 2022. Anketa je uzavřena.

  • 76
  • 15
  • 8
  • 7
  • 5
  • 5
Komentáře