Přehnaná korektnost: Šéfka Vogue se musela omluvit za vtip na uprchlíky a Westa

Hlavní editorka Vogue označila Westovu únorovou kolekci za „uprchlickou eleganci.“ Lid se bouří. | foto: Koláž expres/profimedia

Ta ženská má prostě tah na branku. Obávaná módní kritička a hlavní editorka amerického Vogue Anna Wintour (66) přirovnala novou kolekci Kanyeho Westa k uprchlické eleganci. Trefnější označení snad ani nemohla použít. A co na to Američané? Rozbouřili vlnu hořké nenávisti a dohnali noblesní dámu dokonce až k omluvě. WTF???
Akci navštívila i hlavní editorka časopisu Vogue Anna Wintour.

Anna Wintour na únorové módní přehlídce Kanyeho Westa. Jak jinak než inkognito za neprůhlednými okuláry.

Minulé úterý se legenda módního průmyslu Anna Wintour v rozhovoru pro televizi vyjádřila k módní show Kenyeho Westa s názvem Yezzi 3, kterou měla možnost shlédnout počátkem února v Madison Square Garden.

Módní kolekci vychválila s tím, že ji trefně označila za „uprchlicky elegantní.“

Není na tom nic urážlivého. Prazvláštní modely, které West na přehlídce prezentoval, mají opravdu bizarní look, který vám evokuje člověka z ulice.

Krom toho, že svým trefným označením dokonale vystihla charakter celé show, tak také dokázala výrok svým obsahem obohatit o notnou dávku humoru.

Geniální Anna!

Módní kousky navržené Kanyem Westem opravdu budí uprchlický dojem.

Módní kousky navržené Kanyem Westem opravdu budí uprchlický dojem.

Bohužel však, jak všichni víme, Američané a dobrý humor k sobě mají velice daleko, a tak došlo k jednomu velkému nepochopení a spuštění vlny pohoršených reakcí, vzteku a frustrace.

Lidé na sociálních sítích Anně vyčítají zejména nedostatek citlivosti k současné migrační krizi. Promítat problematiku uprchlíků do módního průmyslu je podle nich zrůdnost a nikdo by si neměl dovolit současnou situaci takto zlehčovat. Celou aféru vnímají jako útok. No prostě trapas.

Navíc co mohou běžní Američané o uprchlické krizi v Evropě asi tak vědět?

Jen výjimečně potkáte Annu Wintour bez černých brýlí.

Jen výjimečně potkáte Annu Wintour bez černých brýlí.

„Uprchlická elegance? Jen člověk bez mozku si může myslet, že je tohle v pořádku. Nenávidím módní průmysl!“ napsal americký občan na sociální síť a další ho následovali.

Zmatené Anně Wintour tak nezbylo nic, než vše uvést na pravou míru. „Omlouvám se, jestli moje poznámka působila jakkoli útočně. Migrační krize je reálná a já jsem rozhodně neměla v úmyslu tuto otázku bagatelizovat,“ sdělila včera módní ikona.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:43 17. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  20
 • Super
  15
 • Tvl
  9
 • Cože
  7
 • Haha
  6
 • Sladký
  4
Komentáře