jít naiDNES.cz

Anna Slováčková chtěla svůj boj s rakovinou tajit. Proč nakonec prolomila ledy?

Anna Slováčková původně chtěla nemoc tajit. | foto: TV Óčko

Zpěvačce a herečce Anně Julii Slováčkové (24) lékaři při pravidelné kontrole našli zhoubný nádor prsu. Dcera Dagmar Patrasové (63) a Felixe Slováčka (76) chtěla původně svůj boj s rakovinou zatajit. Nakonec se ale rozhodla prolomit ledy a naopak veřejnost o všem informovat co možná nejvíce. Co ji k tomuto rozhodnutí přimělo?

Kromě toho, že Anna Slováčková informuje o boji s rakovinou své fanoušky na sociální síti Instagram, mladá umělkyně se rozhodla také vystupovat v médiích a svým příběhem tak možná pomoci ostatním mladým ženám, které podceňují preventivní prohlídky.

„Když už mi to lékaři diagnostikovali a ta zpráva se objevila v médiích, změnila jsem přístup a chci o tom mluvit. Chci, aby si na to lidi dávali pozor a stávalo se to ještě méně,“ svěřila se Anička v pořadu Mixxxer show na Óčku.

„Holek pod třicet let, které mají rakovinu prsu, není u nás mnoho. A když se nemoc potvrdí, je to vlastně proto, že se ženy v tomto věku neprohlížejí a říkají si, že jsou na to moc mladé. Ony ani lékaři tomu nevěnují takovou pozornost, protože je to rarita,“ dodává Slováčková.

Anna Slováčková bojuje s rakovinou.

Svou nemoc zatím bere s nadhledem. Když byl Halloween, na sociálních sítích vtipkovala, že letos nemusí shánět žádnou masku a díky holé hlavě může jít třeba ze strýčka Festera z filmu Addamsova rodina

Anna se při své léčbě navíc stále věnuje práci. Hraje v divadle i v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a moderuje na Óčku. Dvanáctého prosince má také v plánu vystoupení se svou kapelou Aura.

„Nechci se nijak omezovat. Všechno, co dělám, mě naopak nabíjí. Říkám si, že když budu v psychické pohodě, budu i v té fyzické,“ vzkázala mladá bojovnice.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat