Linhartová promluvila o depresích: Přeháněla jsem to s fastfoody!

Anna Linhartová promluvila o svých depresích. | foto: Profimedia.cz

Tohle přiznání chtělo hodně odvahy. Dcera Jitky Asterové Anna Kameníková, za svobodna Linhartová, přiznala, že pravidelně trpí stavy úzkosti. Se svými depresemi již byla dokonce i u psychologa.

V šestnácti letech se proslavila díky snímku Jana Hřebejka Nevinnost a dneska patří k nejvyhledávanějším českým herečkám nové generace. Před několika týdny dokonce vydala svou vysněnou kuchařku Hřešíš/Řešíš. Ačkoliv to pro někoho může vypadat jako vysněný život, Anna Kameníková, za svobodna Linhartová, se utápí v depresích.

V rozhovoru pro aktuální číslo magazínu Téma přiznala, že není sama se sebou spokojená. A to trvá již řadu let. I kvůli tomu propadla dietám.

Necítila jsem se dobře. Jednu dobu jsem to přeháněla s pařením a fastfoody a tělo mě přestalo poslouchat. Zažívání nefungovalo tak, jak mělo... Měla jsem strašnou pleť, byla jsem příšerně unavená a celá obalená divným tukem, který nebyl můj,“ přiznala se herečka, která následně ale zhubla až moc nezdravě.

Pak jsem zhubla víc, než bych měla, dostala jsem se na nějakých 51 kilogramů, což je při mém BMI podvýživa, a nevypadala jsem dobře. Respektive mně se to líbilo, ale nevypadala jsem zdravě,“ přiznala Anna.

Problémy s váhou jsou ale jenom kapkou v moři. Herečku totiž podle jejích slov tíží mnohem větší problémy. Buď mám záchvaty úzkosti, kdy mi záleží na tom, co si o mně ostatní lidi myslí, a utápím se v iracionálních depresích, nebo je mi naopak všechno úplně jedno a svět vidím tak, jak je. Tedy, že je jedno, co si o mně kdo myslí. Takže buď řeším všechno, nebo nic,“ svěřila se ve velmi otevřeném rozhovoru herečka.

Se svými problémy již musela dokonce vyhledat odbornou pomoc. Chodila jsem k psychologovi, ale kdo o jeho návštěvě alespoň nepřemýšlel? Nemyslím si, že jsem blázen. Respektive jsem, ale určitě ne větší než kdokoliv jiný,“ prozradila Anička, o které je známo, že propadla focení mrtvých ptáků.

I pro to má své vysvětlení. Těžko se o tom mluví, ale mám k tomu asi úplně stejný důvod jako ten kluk v Americké kráse. Taky si natáčel mrtvého ptáka nebo bezdomovkyni. Asi to nejde říct jinak než pateticky, ale svět, ve kterém žijeme, je smrti neskutečně blízko a přijde mi zvláštní, že lidé tyhle mrtvolky, kterých jsou města plná, vůbec nevnímají a přijde jim šokující, když je někdo zachytí na obrázku. Přitom kolem nich chodí denně,“ říká herečka v rozhovoru pro aktuální číslo magazínu Téma, které je právě v prodeji.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:07 7. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  34
 • Tvl
  15
 • Super
  14
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
Komentáře