Kadeřávková z Kouzelníka Žita (ne)unesla kritiku: Fanoušci jí dali cennou lekci

Pohádka Kouzelník Žito u televizních diváků naprosto propadla. Její tvůrci i hlavní hvězdy se s kritikou (ne)popasovali po svém. Máme to mít jedenadvacetileté hvězdičce Anně Kadeřávkové za zlé? | foto: Koláž Expres.cz

Mlčeti zlato, mluviti stříbro. Rada, která o co je opomíjenější, o to je trefnější. Kéž by se jí hvězdy a tvůrci pohádkové novinky Kouzelník Žito, která u diváků zcela propadla, více drželi. Zdrcující kritiku neunesl hlavně režisér Zdeněk Zelenka (64), prala se s ní i představitelka princezny Adélky Anna Kadeřávková (21), která je velmi aktivní na sociálních sítích. A právě odtud jí přistálo hned několik dobře míněných rad a doporučení.

„Prý si teď o mně celá republika něco myslíte. Půlka tvrdí, že jsem nemastná (kráva), neslaná, bez talentu, bez výrazu, děsně ošklivá (kráva), možná hezká (ale kráva), ale prostě prý kráva bez práva na cokoliv. Především na herectví (protože jsem kráva). Prostě blbá kráva, která je placená z jejich daní a ještě jim zkazila Štědrý večer. A ještě k tomu jsem tak ufňukaná (kráva), že si tu klíšťovou encefalitidu zasloužím (nemocná kráva!),“ napsala na svůj Instagram Anna Kadeřávková, které její první „princeznovské“ angažmá rozhodně nebylo a není lhostejné.

„Druhá půlka tvrdí, že jsem sympatická princezna, že mi to sluší, že jsem talentovaná, šikovná, přirozená, skvělá, milá a nadějná herečka. Že jsem super. Možná trochu kráva, ale aspoň pěkná. A taky prý jediný světlý bod celého štědrovečerního šílenství. (Ach, děkuji.),“ shrnula oba názorové tábory mladá herečka.

„Prostě se o tom a o mně teď všude mluví a každý na to něco říká. A víte, co si o tom a o vás myslím já? Nic,“ dodala lakonicky Kadeřávková.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Úplně nechápu, ale i z nějakých statusů vyplývá, že je to velký boj malého sebevědomí a taky nedospělosti. Škoda. Chce si to fakt některé věci uvědomit a bude nejen líp, ale skutečně pak budeš reálně nad věcí,“ vzkázal Aničce jeden z diskutujících.

„To, že se někomu nelíbila pohádka, přece neznamená, že závidíme. Já mám upřímně Aničku hodně ráda, ale pohádka se mi prostě nelíbila. Nelíbil se mi příběh. A trošku mě mrzela reakce Aničky na kritiku. Stejně tak jako ji mrzelo určitě to, že se pohádka dost velkému objemu lidí nelíbila. České pohádky už nejsou to, co bývaly. A je to škoda. Po hercích ale nemůžete chtít, aby přiznali, že hráli v béčkovém filmu,“ přidává se další.

Našli se i tací, kteří nešli daleko pro ostřejší slova a mladé herečce řekli všechno od plic. „Vůbec je poslední dobou docela móda, když někdo napíše svůj názor a není jen opěvující, že se píše o závisti. Já píšu o pocitu, který z chování a vyjadřování Anny na nějaké věci mám. Nic víc a nic míň,“ napsala jedna z nejaktivnějších diskutérek, která se snažila vysvětlit, že odlišný názor nerovná se automaticky hejt a znevažování práce herců a filmařů.

„Pokud nechcete, aby vás lidi, jak jste řekla, měli za krávu, tak byste měla brát role ve filmech, na které se dá koukat. Kouzelník Žito je tak velká s*ačka, že by měl být pro toho, co to napsal, trest odnětí svobody,“ poradil Kadeřávkové jeden z jejích fanoušků.

A jsme zase u toho zlata. Není všechno zlato, co se třpytí, což bohužel platí i pro pohádku Kouzelník Žito, která se prostě nepovedla. Mladé herečce nemůže mít nikdo za zlé, že hlavní roli ve štědrovečerní novince vzala, vždyť o tom sní většina začínajících hereček.

Za zlé jí nemůžeme mít ani to, že nepoznala mdlý a v mnoha ohledech nepovedený scénář.

A do třetice ji nemůžeme vinit ani z toho, jak reagovala na kritiku, co se na Žita snesla. Proboha, vždyť je jí jedenadvacet a celý život má před sebou! Když kritiku nezvládnou ani ostřílení bardi Zdeněk Zelenka a Jiřina Bohdalová, jak ji může se ctí ustát začínající herečka, která si své místo na slunci teprve hledá?!

Dopřejme Anně Kadeřávkové trochu času. Za pár let bude jasné, jestli šlo jen o přirozenou obranu a „horkou hlavu“, nebo o hvězdné manýry, které z ní star první velikosti opravdu neudělají.

Jen ať si proboha nebere příklad ze zhrzených reakcí režiséra Zelenky...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:04 30. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  147
 • Trapas
  51
 • Haha
  27
 • Tvl
  19
 • Cože
  17
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat