Ojojoj, Kadeřávková řekla svou pravdu o Bratislavě: Slováci, tohle nečtěte!

1. února 2020
Herečka Anna Kadeřávková (22) se nebojí tnout do živého. Kvůli příteli, raperovi Jánu Strapcovi (30), pobývá často na Slovensku a – soudě dle jejích postů na sociální síti – z Bratislavy moc odvázaná není. Přijde jí, že je tam větší nuda než v Brně, zato draho jako v Paříži. O tom všem taky promluvila a pak poznala, jaké to je se strefovat do čehokoli slovenského. Je to horší než dráždit hada bosou nohou.

„Oproti Praze je Bratislava fakt malý město. Je tu mnohem menší nabídka podniků, služeb nebo celkově všeho. Nechápejte mě špatně, ale jako Pražačka jsem zvyklá na jistý standard velkoměsta,“ předznamenala ve svém příspěvku Anna Kadeřávková, zatímco někteří Slováci se začali pomalu šikovat a nabíjet své palné verbální zbraně.

„Po 22. hodině tu nikde, až na jedny jediný MINI potraviny, nekoupíte nic. Žádný nonstop Tesco nebo večerky. Nefunguje tu ani rozvozová služba Rohlik.cz. Na celou Bratislavu jsou dvě KFC. Všechno je tu autem vzdálený 10 minut. Všechno,“ směje se herečka, která se na Slovensku vyskytuje díky svému příteli, raperovi Jánu Strapcovi alias Strapovi.

„Odkudkoliv si sem nechat něco poslat trvá věčnost! Minule jsem z Prahy do Bratislavy na balík od PPL čekala přes 10 dní. Nakonec jsem si pro něj stejně musela dojet osobně na centrálu, což ale byla obrovská chyba PPL, ne tohohle města,“ poznamenala s tím, že za všechno Bratislava nemůže. 

Záhy pokračovala ve výčtu zmarů, které ve slovenské metropoli zažívá. „Společenský akce a párty jsou tady tak poloviční, co znám z Prahy, zato ceny dvojnásobný,“ utrousila hvězda seriálu Ulice.

Kromě toho Aničce chybí v kině popcorn s příchutí šunky a sýra a obecně prý je v Blavě málo co dělat, nehledě na to, že v noci vypínají semafory. Chybí a nelíbí se jí celá řada dalších věcí, rozhodla se ale Slováky tolik netrápit a už si jen posteskla, že tam není žádný aquapark.

„Jako Slovenka ti pro přečtení postu doporučuji vlakovou stanici a tam koupit jednosměrnou jízdenku do Prahy,“ reagovala jedna z hrdých obyvatelek Bratislavy. Kdo zná hlavní nádraží ve slovenském hlavním městě, ten ví, že ji v tu chvíli poslala do horoucích pekel. Místo je vpravdě děsivé a člověk je rád, když ho opustí.

Naštěstí se našlo i dost těch, kteří mají nadhled, chladnou hlavu a nechybí jim smysl pro humor. To když jedna z diskutujících poznamenala, že se nediví, že Rohlik.cz se Bratislavě vyhnul obloukem a zkouší své štěstí raději v Budapešti.

Kadeřávková si na Instagramu už několikrát naběhla na smeč a po právu dostala „čočku“. Tentokrát má v mnoha ohledech pravdu. 

Bratislava se může zdát jako „předražená díra“, kde si všichni hrají na honoraci, ale ve skutečnosti jim čouhá sláma z bot. Na někoho může působit jako místo, které trpí pocitem méněcennosti z nedaleké Vídně, Budapešti, ostatně i Brna, a snaží se to dohnat rádoby světovostí a horentními sumami, které tu zaplatíte za cokoli. Ostatně, nejlepší je se o tom na vlastní oči přesvědčit, dřív nad Aničkou raději nelámejte hůl.

Kdoví, třeba si Bratislavu zamilujete a ihned si na hypotéku pořídíte jednopokojový byt na sídlišti Petržalka a budete snít svůj velký slovenský sen. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:56 neděle 31. května 2020. Anketa je uzavřena.

  • 55
  • 53
  • 37
  • 27
  • 23
  • 23
Komentáře