Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Prachař, Dyk a teď i Fialová: Dojde jim někdy, že na premiéře nejsou na ozdobu?

  Anna Fialová, Vojtěch Vodochodský | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Když před dvěma lety Vojta Dyk (36) a Jakub Prachař (38) dorazili na premiéru snímku Přes prsty, dlouho se nezdrželi. Spěchali na fotbal. Aňa Geislerová (46) místo propagace hororu Polednice odletěla na dovolenou. Anna Fialová (26) sice premiéru minisérie Iveta úplně nezazdila, ale jako by se stalo. Odmítala rozhovory a zjevně k tomu nabrífovala i svou seriálovou sestru Elišku Křenkovou (32).

  Představte si, že přijdete na předváděcí akci, a je úplně fuk, jestli na ní budou vynášet do nebes hrnce, deky, nebo elixír mládí. Vyrazíte do lékárny a budete se pídit po tom nejlepším preparátu na těžce zkoušené klouby. Na pobočce telefonního operátora budete chtít změnit svůj stávající tarif, protože více surfujete, než voláte a posíláte SMS zprávy.

  Díky, čau!

  A stane se vám to, že na předváděčce vás odbydou, vrazí vám do ruky leták a strohý manuál, protože nikdo z přítomných, byť jsou tam od toho, se s vámi bavit nechce a nebude. Co na tom, že je v jejich zájmu, aby vám vyšli vstříc. Záda vám pak ukážou i v lékárně a nepochodíte ani, co se poskytovatele mobilních služeb týče. Oni tam přece nejsou od toho.

  Trochu na hlavu, nemyslíte?

  Také Eliška Křenková pochytila hvězdné manýry.

  A pak tu máme čtvrtý případ. Slavnostní premiéru čehokoliv, od čehož si mnoho slibujete. Zařídíte místo, pozvete hosty, kteří přijdou, a není jich zrovna málo, a samozřejmě také protagonisty. 

  Ti podle prvních ohlasů před kamerou zazářili, podobně jako celý štáb, není proto divu, že se jimi chce pochlubit a zároveň také ocenit a oslavit jejich práci.

  Nic neřeknu

  V tom se jedna z hlavních hvězd „šprajcne“ s tím, že rozhovory poskytovat nebude, a basta. Až v druhé polovině večera tedy svolí, že televizi, která to celé zaplatila, něco málo řekne. V zahraničí něco nemyslitelného, u nás bohužel běžná praxe.

  Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský

  Talentovaná Anna Fialová v třídílném snímku Iveta ztvárnila slavnou zpěvačku a s touto rolí se popasovala se ctí a kritici i diváci nešetří chválou. O to více zamrzí nezasloužené manýry, které někteří na premiérách svých filmů předvádějí.

  Lze přinejmenším chápat, že ostentativně odmítá bulvár, ona je přece „seriózní“ umělkyně, a ne nějaká rychlokvaška a slavomanka, která bude sbírat body díky mrzkým článkům a v jejích očích pokleslým tématům. 

  Přišla jsem zdobit

  Projekt komerční televize, navíc postavený na začátcích popové zpěvačky, která s médii vždy komunikovala, spoluúčast na propagaci ze strany herců i tvůrců „tak nějak“ předpokládá.

  Primadonské pózy a „ne“ místo pozdravu bohužel svědčí o tom, že zatímco herecky Fialová zraje jako víno, profesionální jednání a vystupování, které by snad sneslo srovnání se Západem, jí je zatím cizí a na hony vzdálené.

  Ivetu Bartošovou ztvárnila herečka Anna Fialová.

  Alespoň otázky týkající se minisérie Iveta, příprav na náročnou roli i vztahu ke slavné zpěvačka absolvovat mohla coby „nutné zlo“. Ne mohla, spíše měla. I to k práci herce patří, zvláště pokud je věrný komerčním televizím a projektům.

  Je úplně jedno, jestli hraje také v Národním divadle a dokáže vést zasvěcené hovory o umění, směřování tuzemské kultury i osudu lidské rasy až do kuropění, nebo aspoň do chvíle, kdy na divadelním baru dojde víno. To z nikoho profíka nedělá a už vůbec ho to nedělá lepším člověkem, který se může nad ostatní povyšovat.

  Jenovéfa Boková, Eliška Křenková a Anna Fialová předávaly cenu společně.

  To, jak se postaví k „práci“ na premiéře nebo jiné akci v rámci nasmlouvané propagace filmu nebo představení, naopak naopak o profesionalitě svědčí. Nic víc, nic míň.

  Je tak těžké to pochopit a přijmout? Pokud ano, možná by měli na konzervatoři pozměnit osnovy, aby umělci věděli, co k jejich práci neodmyslitelně patří.

  Dnes neoperuju!

  Fialová, Křenková, Dyk i Prachař by se na operačním sále možná divili, kdyby jim lékař suše oznámil, že jejich slepé střevo neodoperuje, protože po cestě do práce šlápl na kanál a nemá z toho dobrý pocit.

  Tak až se budou holky a kluci promenádovat po červeném koberci na filmovém festivalu v Karlových Varech, veselit se a zdobit na tamních akcích, uvidíme, kdo si (ne)vzal naše dobře míněná slova k srdci...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz