jít naiDNES.cz

Anife zase nakládá: Schytali to nazí invalidé, matky s dětmi v letadle i FaceApp

Anife sbírala síly na slunném ostrově Rhodos. | foto: Facebook Anife Ismet Hassan

Kavárnice a příležitostná herečka Anife Ismet Hassan Vyskočilová (45) se po dovolené s přítelem na řeckém ostrově Rhodos vrátila odpočatá, s jazykem nabroušeným jako břitva. Omluvila se za delší prodlevu na sociálních sítích, za kterou mohl rozbitý telefon, a hlásí návrat své „katovny“, kde si bere na paškál aktuální společenské otázky i dění na sítích. Tentokrát jejím proříznutým ústům neunikl pražský magistrát, polský umělec Artur Żmijewski ani matky s malými dětmi v restauracích.

„Nevím, co všichni mají na těch aplikacích jako FaceApp. To pak na vás vyskočí ženská, která normálně vypadá, jako když se srazí vojenský auto s tatrou, ale ta aplikace ji udělá tak krásnou, že by mohla z fleku Česko reprezentovat na Miss,“ rozohnila se Anife Vyskočilová, kterou pár týdnů bez mobilu dost rozdovádělo. Po návratu z dovolené chtěla dohnat svůj „dluh“ a nestačí se divit.

„Proč tam nedáváte jídlo, fotky z dovolené, hezká místa, divadlo, kino, proč tam cpete to, jak budete vypadat jako staří. To je o ničem,“ hřímala ve svém příspěvku.

Další, co ji zaujalo, jsou plakáty na pražském nábřeží. Tam vystavuje své obrazy polský umělec Artur Żmijewski. Na fotografiích se proplétají nahá těla v nezvyklých pózách. Při bližším pohledu rozeznáme chybějící údy nebo naopak končetiny zdánlivě přebývající, postavy s rukama namísto nohou vytvářející zvláštní bytosti. Ty ale podle Anife do centra Prahy nepatří.

„Proč hlavní město nepodpoří české umělce? My tady děti vedeme proti pornografii a pak ji tady vystavujeme veřejně...,“ podivuje se Vyskočilová„Náš stát prostě snese veškerou špínu z celého světa, pane Hřibe, to není pro mě umění,“ má jasno známá tanečnice. 

Okomentovala i majitele restaurace, jenž si „dovolil“ vyvěsit na dveře zákaz, že děti sem nepatří a rodiče s nimi musí jinam.

„Prý to byla diskriminace mladistvých, no sakra, vždyť ti nemají v hospodě co dělat! Miluju matky, které hledají v restauracích dětské koutky. To je to samé jako v letadle. Koupíte si letenku za 20 tisíc a vedle vás sedí frajerka s miminkem? To nemohla počkat, až mu budou tři čtyři,“ podivuje se Vyskočilová.

Nutno říct, že s jejími, pro některé možná až příliš ostrými slovy, sympatizovalo dost lidí.

„Pojďme se potkávat a bavit, kašlete na hry a kvízy, kterým se všichni věnují,“ řekla na závěr Anife, která se za pár dní chystá do Bulharska a doufá, že jí mobil zase nespadne ze čtvrtého patra.

„To je tak, když si vyfotíte panoramata,“ zhodnotila svou nešikovnost prostořeká umělkyně a kavárnice.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat