Ani muž, ani jiná žena. Za rozchodem Ondřeje a Daniely Brzobohatých je prostě život

Ondřej Brzobohatý a Daniela Brzobohatá na premiéře filmu Gump - jsme dvojka

Ondřej Brzobohatý a Daniela Brzobohatá na premiéře filmu Gump | foto: Tilen Vajt

Rozpad třetího manželství Ondřeje Brzobohatého v jeho třiačtyřiceti letech samozřejmě předkládá nepříjemné otázky na jeho schopnost fungování ve vztahu. Kdyby v tom byla jiná žena, nebo i muž, jak se směje publikum, byla by odpověď paradoxně jednodušší.

Ondřej Brzobohatý si teď bude muset na sebe vyslechnout posměšky o třetím nezvládnutém manželství a k tomu samozřejmě hromadu vtipů na téma své sexuální orientace. Český internet je nemilosrdný a zároveň přející, hromada lidí by byla ráda, kdyby si už prý konečně našel muže, haha.

Přestože sarkastickým komentářů nějakou dobu neunikne, i tohle by vlastně byla cesta, jak objasnit, co se v manželství s Danielou stalo. Za jejich rozchodem ale není ani jiný muž podle přání škodolibých lidí, ale ani jiná žena, jak mám potvrzeno od zdroje z jeho okolí. Kdyby byl v manželství někdo třetí, dá se to na někoho svést, ale teď to bohužel vypadá ještě hůř, protože jediným důvodem bude sám život a to se těžko vysvětluje jak uštěpačnému publiku, tak i samotnému partnerovi, s nímž ve vztahu končíte.

„Sám život“ a myšlenkové pochody, které dovedou člověka k takovému rozhodnutí, je jakási abstrakce, pod níž se dá představit – a pro Ondřeje bohužel reputačně špatně – jakési přerušení vzrušení z nadšení ze vztahu, monotónnost s člověkem vedle sebe a zřejmě i nedostatek osobní odpovědnosti snášet s partnerem ne úplně dobré časy a překlenout moment, kdy hormony štěstí přestanou pracovat a začíná fáze tvrdé práce na manželství, z něhož se všem lidem postupem času vytratí zamilovanost a vzrušení.

To Brzobohatému paradoxně do karet hraje hůř než oblíbené vztahové téma, a to nevěra. Pokud budeme pracovat s ověřenou informací, že nikdo třetí není a ani neměl v rozpadu manželství prsty, nastává otázka, co vlastně lidé typu Ondřeje Brzobohatého ve vztahu hledají a proč to hledají v manželstvích, která se rozpadají.

Je to neustálá potřeba pocitu, že se musí něco dít, že potřebují mít ve svém životě zásobu velkých gest a okázalých momentů a zamilovávají se do iluze lásky, což u některých citlivějších lidí vyvolává pocit podobný drogovému opojení? Co si jeden pamatuje, tak Brzobohatý nebyl nikdy sám, vždy se kolem něj motaly buď známosti, nebo už manželky. To Daniela Brzobohatá jako Daniela Písařovicová byla sama už dlouho a naučila se zařídit si životní štěstí sama. Kdo vydrží sám se sebou, vydrží i ve vztahu, a tady může být kámen úrazu.

Ondřej neumí být sám, což ho zřejmě dovedlo do momentu, že když mu odpadne jeho romantický dopamin, může nastat problém, který nyní vyřešil rychlým odchodem. Dneska rozvést se jde jak nic, zatímco naše babičky řešily, co by tomu řekli lidi, jak by se to podepsalo na dětech a pak vás ještě vyslýchala komise, nyní vás soud zbaví snubního prstenu za pět minut a je lehčí se postavit před něj a mít rychle hotovo, než procházet úmornou prací vztah zachraňovat, hledat samozřejmě chyby i sám v sobě a nést břemeno odpovědnosti i k druhému člověku, jelikož i jemu jste se zavázali, že to s ním v manželství doklepete.

Snazší cesta vypovídá o tom, jak to s tou odpovědností nejen k partnerovi, ale i k sobě samému máte. Že máte dnes tři manželství nebo deset je vlastně jedno, zas tak šokující to není, je ale snazší i těch deset manželství obhájit tím, že je člověk kurevník, než snažit se říct, že to je prostě v hlavě. Do ní vám nikdo nevidí a nedá se na to sáhnout jako na hmatatelný důvod. A aby bylo ještě hůř, těm chlapům, co honí sukně a bortí se kvůli nim jeden vztah za druhým, veřejnost lépe odpouští, protože pro veřejnost je to vlastně legrace a nedílná součást jejich mužné dobrodružné povahy.

Muži – ale i ženy – co to mají „v hlavě“, jsou pro ně divní a protože to nejde pojmenovat, hledají diváci a čenáři a pozorovatelé zástupné důvody, protože věta „nic se mezi námi závažného nestalo, snažili jsme se to vyřešit, ale to je prostě život“ pro ně není dostatečné vysvětlení a stejně špatně se s tím pracuje i partnerovi či manželce, jenž musí zaručeně zůstat v šoku a jediné, co jim zbyde, je se s takovým stavem věcí smířit. A to je, holt, opravdu život.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Vstoupit do diskuse
Vezmeme vás na titulní stranu