jít naiDNES.cz

Peníze za Photoshop? Po komické reklamě se lidé ptají, zda Verešová používá výrobky, které propaguje

Andrea Verešová je všem pro smích. | foto: Instagram Andrey Verešové

Andrea Verešová nedávno zveřejnila na svém Instagramu reklamní a neoznačený snímek, do něhož je grafikem naklíčovaný snímek produktu, za jehož propagaci dostala zaplaceno. Je to ale tak, že bere peníze za věci, které ani nevyzkoušela a přidává si je Photoshopem?

Andrea Verešová je bezesporu krásná a o jejích úspěších ve světě modelingu není pochyb, co se ale týče reklamy na Instagramu, ještě se má co učit, a hlavně není radno zahrávat si se svými followery.

Verešová měla zpropagovat značku opalovacího krému, a jelikož nejspíš neměla přípravek s sebou na dovolené, zaslala marketingovému oddělení společnosti svůj snímek, do něhož firemní grafik naklíčoval produkt.

Protože se vedení společnosti nejspíše obávalo, že si její fanoušci nevšimnou spreje, který na fotce zabírá víc místa než její paže, rozhodli se do horního pravého rohu umístit i logo značky. A protože Andree nejspíš za její služby zaplatili slušný balík peněz, Verešová fotografii bezmyšlenkovitě zveřejnila, aniž by jí došlo, že je na ní jasně viditelný zásah Photoshopem.

Lidé jí navíc nevěří, že produkt doopravdy používá, což je v podstatě základ instagramových propagací.

„Použila jste někdy doopravdy ten produkt?“ ptá se pod zmíněným snímkem Verešové Monika Švecová, která se stejně jako většina komentujících podivuje nad amatérskou úrovní Photoshopu.

„Asi mě nesledujete, ani světové kampaně značky Korff. Je standardní, že k reklamním fotkám přidávají fotky produktu. Nikdy nenafotíte stejně dobře modelku a produkt najednou tak, aby byly vidět detaily a vše potřebné. Asi nesledujete reklamy na parfémy a kosmetiku,“ vysvětlovala Verešová a kromě toho, že zapomněla snímek označit jako sponzorovaný nebo placené partnerství, si také neuvědomila, že oficiální reklamní kampaň je něco jiného než propagace na internetu.

Verešové svým vysvětlením nepomohli ani zástupci společnosti Korff, kteří jsou se stylem její propagace spokojení. Ještě aby ne, když snímek vznikl rukou jejich grafika.

„Pokud sledujete profil paní Andrey Verešové, tak na mnoha fotografiích můžete vidět, že produkty mívá skutečně s sebou a již několik let je používá. Pokud někdy uděláme reklamu pomocí Photoshopu, nelišíme se tím od žádných firem a nemyslíme si, že by nás tohle mohlo poškodit. A už vůbec ne krásnou Andrejku,“ reagovali pod snímkem, kde se vyrojily desítky posměšných komentářů.

Zástupcům společnosti odpověděl trefně uživatel pod účtem Nyny Design: „Pokud sledujete... Ne, nesledujeme. My jsme tady, protože jsme ten přidaný produkt v Malování chtěli vidět osobně. Photoshop je jedna věc, špatný grafik a amatérská, krajně neprofesionální práce je věc druhá. Mám pocit, že za vás ten komentář psala sama. Je to jako přes kopírák. Nebo je vaše cílovka podmíněná neustálým sledováním tohoto profilu a lustrováním něčí kabelky?“

Andrea Verešová si z toho ale hlavu nedělá, není to její první podobný kiks na Instagramu, před časem dokonce tvrdila, že tequila má léčebné účinky, což je přímo zákonem zakázáno.

Ačkoliv jsme na to několikrát upozornili, nikdy své reklamní příspěvky neoznačuje jako placené partnerství či spolupráci, což jí také nařizuje zákon.

Nyní jsme jen zvědavi, co dalšího přijde.

Fotogalerie

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat