Pojďte, uděláme střechu, zve Verešová na jógu: To zásadní zapomněla dodat!

5. června
Modelka Andrea Verešová (41) se netají tím, že pravidelně cvičí a žádný trénink neošidí. Dopustit nedá ani na jógu, kterou teď v titěrných plavečkách doporučuje všem: bez ohledu na věk, pohlaví i stav bankovního konta. Bohužel zapomněla zdůraznit, že by se do její oblíbené „střechy“ neměli lidé pouštět bezhlavě.

„Jógová ásana adho mukha švanásana, takzvaná střecha, patří mezi základní cviky a pozice jógy. Moje pozice je trochu těžší, ale velmi účinná a moje oblíbená,“ prozradila Andrea Verešová.

Samozřejmě přidala fotku zmíněné pozice, při níž vynikne nejen dokonalá figura, ale i fakt, že si kráska oblíbila titěrnější modely plavek, které jsou šetrné k životnímu prostředí, neboť spotřebují minimum látky.

„Jde o celkově regenerační pozici, která má blahodárné účinky jak natahovací, tak hlavně omlazující. Přináší nám zaktivnění našich dlaní a chodidel, prokrvení mozku a odstraňuje únavu,“ doplnila s tím, že si díky tomuto cviku protáhnete přední část těla, posílíte zadní stranu těla a paže, ale i aktivujete trávení a vylučování, ulevíte játrům, ledvinám a nadledvinkám a prospějete i svým plicím.

„Posílíte sebevědomí a zmírníte stres,“ připomněla Verešová a dodává, že stačí pár minut denně a uvidíte ten rozdíl.

„Nezáleží na tom, jestli jste sportovně nadaní, nebo ne. Nezáleží na pohlaví, věku, sociálním postavení, výšce ani váze. Nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůcky, náčiní. Stačí jen začít a vytrvat,“ radí Andrea, která i v tomto případě myslí na potřebné.

Zapomněla dodat, že než se k této pozici propracujete, nějaký čas to potrvá. Určitě nemůžete chtít zázraky od první lekce jógy a už vůbec není dobrý nápad štelovat se do této polohy násilím a za každou cenu. To by vám tělo moc nepoděkovalo.

Jóga je i o tom zklidnit svou mysl a netlačit na pilu. Všechno má svůj čas a platí to i v tomto případě, kdy by si netrénovaný a zbrklý „jogín“ mohl spíše ublížit než prospět svému tělu i duši.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 neděle 3. října 2021. Anketa je uzavřena.

  • 70
  • 18
  • 18
  • 7
  • 4
  • 4
Komentáře