jít naiDNES.cz

Když nemám produkt, mám Photoshop! Nový level Verešové na Instagramu

Pokouší trpělivost svých sledovatelů? Andrea Verešová úřaduje na Instagramu. | foto: expres

Kdyby se u nás volil nejvíc pravidla porušující uživatel Instagramu mezi českými celebritami, o první příčce by bylo jasno dávno před vyřčením verdiktu a další ročníky by se nemusely pořádat. Andreu Verešovou by z jejího pomyslného trůnu jen tak někdo nesesadil.

Prostřednictvím Instagramu se sice dají vydělat slušné peníze, čehož využívá většina nejen tuzemských celebrit, ale nic se nesmí přehánět. Ačkoliv může působit, že se jedná o jakousi šedou zónu, kde neplatí pravidla ani zákony, není tomu tak. S tím má problém modelka a vystudovaná právnička Andrea Verešová.

Jak jsme vás před časem informovali, Andrea Verešová nejenže před časem na svém Instagramu dělala reklamu na tequilu, dokonce tvrdila, že má léčebné účinky, což je přímo zákonem zakázáno.

Ačkoliv se mohlo zdát, že se po tomto reklamním kiksu Verešová stáhne nebo si alespoň zjistí, jak se mají na Instagram reklamní příspěvky umisťovat, na čemž opravdu není nic těžkého, protože k tomu stačí umět jenom googlit nebo telefonovat, protože by jí určitě rád poradil i Leoš Mareš, který své příspěvky až na výjimky označuje, Verešová předvedla, že je buď absolutní instagramový ignorant, nebo si to neumíme vysvětlit.

Na svém profilu zveřejnila snímek, prostřednictvím něhož chtěla zpropagovat jednu kosmetickou společnost. Jelikož ale u sebe zrovna neměla žádný přípravek této značky, do své fotky si ho umístila ve Photoshopu. Aby toho nebylo málo, do horního rohu dala dokonce i logo společnosti.

Kdyby si toho přece jenom jejích 313 tisíc sledovatelů nevšimlo, do popisku u fotky dala hashtag se zmíněnou společností a také ji označila.

Jediné, na co zapomněla, bylo označení snímku jako spolupráce či sponzorovaný příspěvek. S takovými detaily si Verešová hlavu neláme. Zákon o regulaci reklamy jí asi nic neříká, nebo ho dokonce záměrně ignoruje.

Verešová by tak měla na svůj Instagram opravdu dávat jenom své snímky v plavkách, kvůli nimž ji sleduje tolik lidí, nebo svůj účet pro jistotu smazat.

Nevíme totiž, kolik podobných instagramových trapasů ještě Mark Zuckerberg snese, a bojíme se, aby Instagram nezablokoval pro jistotu všem uživatelům z Česka.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat