jít naiDNES.cz

Andree Pomeje došla trpělivost s osočováním: Nevíte, co jsem prožívala!

Andrea Pomeje promluvila o životě s Jiřím Pomejem. | foto: MAFRA

Andrea Pomeje mlčela a hodlala útoky na svou osobu po smrti otce své dcerky nekomentovat. Když se do ní ale opřela i spisovatelka Marie Formáčková, která jí vyčetla, že nemilosrdně vyhodila rakovinou nemocného muže na ulici, rozhodla se promluvit. Ve svém vyjádření popsala, co v posledních letech po boku Jiřího Pomejeho prožívala.

Chtěla mlčet a nic neříkat. Expresu jenom stručně sdělila, že celou noc po smrti svého muže probděla. Fotografové Expresu ji zachytili po příjezdu k rodině a z námi pořízených snímku je zřejmé, že na tom není Andrea Pomeje (31) vůbec dobře. Nekomentuje ani fakt, že s ní Pomejeho rodina nekonzultuje Jiřího pohřeb a že neměla možnost se s ním naposledy rozloučit, protože k němu neměla přístup.

Když jí ale autorka knížky o Jiřím Pomejem „Jak se plave ke dnu“ Marie Formáčková v rozhovoru pro Blesk vyčetla, že nemocného Jiřího Pomejeho (†54) vyhodila na ulici, rozhodla se nemlčet.

„Je mi nesmírně smutno, že v téhle době jsem nucena tyto řádky psát, ale to, co se děje, mě strašně bolí. Byla jsem přesvědčená, že teď už nemá smysl cokoliv říkat, protože to prostě nic nezmění. Když jsem četla komentáře lidí, kteří nic nevědí, ani z procenta netuší realitu a dávají Jirkovu smrt za vinu mně, řekla jsem si, že to nějak zvládnu, i když mi to ubližovalo. Ale když pak čtete názory někoho, jako je Marie Formáčková, kterou máte rádi a vážíte si jí, tak to prostě nejde přejít,“ píše ve svém sáhodlouhém prohlášení Andrea Pomeje.

Poté poodhalila, co se dělo za zavřenými dveřmi, když se nikdo nedíval. 

Maruško, bohužel nevíte nic, co se u nás za poslední roky ještě před nemocí dělo. Ví to jenom moje a Jirkova rodina a nejbližší přátelé. Řekla jste, že byste muže s rakovinou z domu nevyhodila, to je ostatně nejčastější názor všech, co mě lynčují. Jenže to je lež. Dokážete si, prosím, představit, že každý den neděláte nic jiného než se snažíte všemi způsoby, aby se člověk, kterého milujete, vyléčil? Snažíte se ho celou tu dobu přesvědčovat, že ten život, který žil, nebyl zdravý. Večery probrečíte, aby to on a dítě nevěděli, a ráno zase pozitivně, jako by to byla chřipka, jdete do něj nálož podpory,“ píše upřímně Andrea Pomeje, která Jirkovi podle svých slov odpouštěla všechno a stála při něm.

Celý status Andrey Pomeje

Celý status Andrey Pomeje

„Když jsem ho loni odvezla do nemocnice, myslela jsem, že o něj přijdeme. Byla jsem tam každý den. Spala tam, když měl úzkosti a ataky z abstinence a závislosti na lécích. V lednu, když mu byl odoperován hrtan a bylo potvrzeno, že nikde nic jiného není a je zdráv, doufala jsem, že teď celý svůj život přehodnotí. Změní. Bude tu pro nás. Ale nestalo se tak. Bylo to ještě horší. Psychologa odmítal. Bála jsem se jeho odchodu ven. A umírala strachem, v jakém stavu přijde,“ píše Pomeje, která se Formáčkové a dalších kritiků ptá, zda si dokážou představit, jaké je to milovat člověka, jenž odmítá jejich pomoc, a zda si umí představit, že se před ním musí zamykat v pokoji a čekat, až vystřízliví?

Co dalšího Andrea Pomeje napsala? Foto celého jejího statusu je v galerii.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:12 28. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  82
 • Trapas
  21
 • Cože
  12
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat