jít naiDNES.cz

Jirka byl alkoholik a týral mě, tvrdí Pomeje. O mrtvých se má mluvit jen dobře, Andreo!

Andrea Pomeje se ospravedlňuje v médiích a tvrdí o svém zesnulém manželovi, že ji týral. | foto: Profimedia.cz

Pořád je to dost choulostivé téma. Přesto se Andrea Pomeje, vdova po slavném dabérovi, rozhodla promluvit o tom, proč od Jiřího Pomejeho odešla v době, kdy ji nejvíc potřeboval. Svého muže vykreslila jako alkoholika, který ji týral. Proč má Andrea potřebu se ospravedlňovat tak brzy poté, co Pomeje zemřel? Nehledě na to, že stejný rozhovor Expresu poskytla před rokem. Nezná snad dýdžejka moudré rčení „o mrtvých jen dobře“?

Jsou to teprve tři měsíce, co Jiří Pomeje zemřel na následky rakoviny, a Andrea Pomeje se opět rozpovídala, jak nesnesitelné bylo její manželství se zesnulým umělcem. Upozorňuje na to, že jejich vztah byl v troskách ještě předtím, než se Jiřímu objevila rakovina.

Kdyby se rakovina neobjevila, rozhodně bychom se v tom roce rozvedli. Takhle jsem ale věřila v nějakou nápravu toho všeho,“ řekla dýdžejka v rozhovoru pro Blesk.cz.

Tehdy doufala, že Jiřího nemoc změní k lepšímu a pomůže mu uvědomit si, co dělal celou dobu špatně a z jakého důvodu se mu nemoc objevila.

Pro mě je rakovina takový ukazatel toho, co člověk dělá špatně, aspoň v jeho případě určitě,“ myslí si Andrea, jež narážela především na Pomejeho alkoholismus, který byl jakýmsi veřejným tajemstvím.

Náprava samozřejmě nepřišla a Jiří začal pít hned po návratu z nemocnice, kde mu lékaři zachránili život tím, že mu voperovali slavíka.

Hned první den to jelo nanovo, vše se vrátilo do starých kolejí. On se prostě vyloženě těšil, že si bude moct tu hlavu nějakým způsobem vymazat,“ popisuje vdova po Pomejem.

Jasně, slíbili jsme si u oltáře ‚v nemoci i ve zdraví‘. Ale to přece neznamená, že když jeden onemocní, musí toho druhého týrat,“ říká dýdžejka.

Je jasné, že na Andreu byl kladen velký tlak. Ještě než Jiří Pomeje zemřel, odešla od něj a sestěhovala se s novým přítelem, svalovcem Petrem Plačkem. To jí lidé vyčítali s tím, že svého manžela opustila v tom nejhorším. 

Když pak Jiří Pomeje zemřel, Andree chodily nenávistné zprávy a lidé jí kladli Pomejeho smrt za vinu.

Dá se pochopit, že v takové situaci je těžké mlčet. Je pochopitelné i to, že do jejich manželství nikdo neviděl a to, co lidé vnímají zvenčí, je zkreslené. Tři měsíce od pohřbu popisovat zesnulého manžela jako tyrana a alkoholika je ale přinejmenším nefér a nemá to žádný význam. 

Jiří je po smrti a nemůže se bránit, nemůže se poučit. Jediné, k čemu Andrein rozhovor tak brzy po pohřbu slouží, je její vlastní obrana. Před kým? Před národem? Nebo sama před sebou? 

Když loni poskytla rozhovor pro Expres.cz, dávalo to možná ještě smysl. Už tehdy Andrea Pomeje otevřeně promluvila o tom, jaké hoře s Jiřím musela snášet. Ten se ale mohl bránit, odporovat a mohl se z jejích slov i poučit.

Takhle dýdžejka jen ukázala, že téma zdaleka nemá uzavřené, protože má potřebu se obhajovat. Ne nadarmo se říká „o mrtvých jen dobře“.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat