Hlavně ať ho nic nebolí, všechny špatné věci jsou zapomenuty, říká Andrea o stavu Jiřího

Andrea Pomeje promluvila o stavu Jiřího Pomejeho. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Andrea Pomeje sice před několika dny poslala svému stále ještě manželovi Jiřímu Pomejemu srdceryvný vzkaz, neočekává ale, že jí na něj odpoví. Ne snad proto, že by v něm bylo tolik zloby, ale nemá jak. Andrea nám sdělila, že Pomeje, jenž byl převezen do soukromého sanatoria, které se specializuje na pacienty s onkologickými onemocněními, je totiž bez mobilního telefonu, tudíž nemá jak komunikovat s okolním světem. Co dalšího řekla k jeho zdravotnímu stavu?

Když lékaři oznámili rodině Jiřího Pomejeho, že v jeho případě další varianty léčby neexistují, jeho nejbližší začali vymýšlet, kam Pomejeho umístit, aby to s ohledem na jeho zdravotní stav bylo nejlepší. Ačkoliv jim bylo doporučeno, aby jej umístili do hospice, kde pečují o nevyléčitelně nemocné a zejména se zaměřují na úlevu od bolesti, kterou postupující nemoc přináší, rodina se rozhodla pro soukromou Nemocnici Na Pleši, kam byl Pomeje před několika dny přemístěn.

I když Andrea Pomeje nebyla dlouhé týdny s Jiřím a jeho rodinou v kontaktu, během vánočních svátků mu poslala srdceryvný vzkaz.

„Chtěla jsem za ním jet už před Vánoci, měla jsem pocit a neustále mám, že by měl radost. Ale když jsem to řešila s rodinou, tak jsme se shodli, že by ho to mohlo rozrušit, a to nikdo nechceme. Anička mu nakreslila obrázek k Vánocům a já mu tam připsala vzkaz, aby věděl, že na něj myslíme a máme ho rády,“ sdělila nám Andrea, která si nemůže vynachválit výběr zdravotnického zařízení, kam byl její muž přemístěn.

„To místo je vybrané skvěle. Pavel Pásek je skvělý člověk,“ vyznala se Andrea, které jsme se zeptali, zda si myslí, že jí Pomeje na její vzkaz odpoví.

S tím ale nepočítá.

„Jirka je bez telefonu. Nemá jak komunikovat s okolním světem. I s rodinou komunikuje pouze osobně, což je dobře. Jsem přesvědčená, že do této doby nečetl žádné články. Má jiné starosti. Stejně tak vím, že Instagram a Facebook jsou pro něj tabu. Tak to bylo, i když nebyl v nemocnici. Takže i fotky nebo stories, které dávám, se k němu nedostanou a nemohou ho trápit,“ vysvětlila Andrea, která by podle svých slov prezentaci svého nově nalezeného štěstí po boku pokrývače střech Petra Plačka omezila, pokud by věděla, že otec její dcerky má možnost se ke snímkům dostat.

Andrea znovu zopakovala, že všechny minulé křivdy jsou nyní druhořadé. „Všechny špatné věci, které se děly, jsou teď nepodstatné. Hlavní je, aby ho nic nebolelo a měl klid. Aby to nějak zvládl,“ dodala.

Sdělili jí, kolik času jejímu stále ještě muži zbývá? „To ti nikdo neřekne. To je opět jenom na něm a jeho myšlení. Jsem ale přesvědčená, že tam je v nejlepších rukou,“ uzavřela Pomeje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:48 6. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  83
 • Trapas
  39
 • Tvl
  33
 • Cože
  20
 • Haha
  18
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat