jít naiDNES.cz

Andrea Pomeje promluvila o dluzích: Spadl mi kámen ze srdce!

Andree Pomeje spadl velký kámen ze srdce. Definitivně se zbavila dluhů po svém muži Jiřím Pomejem. Jeho závazky nemusí do budoucna řešit ani jejich dcerka Anička!

Andrea Pomeje si v posledních měsících prožila doslova bezesné noci. Ačkoliv doufala, že letošní léto stráví v Thajsku, kde měla mnoho pracovních nabídek, měla soudem zakázáno vycestovat z Česka. Alespoň do doby, než se vyřeší dědictví po Jiřím Pomejem.

„Je to podle zákonů, takže dovolená v Thajsku byla pro tento rok poslední. Musím být neustále k dispozici, aby se to co nejdřív vyřešilo. Je to stresující a jsem ráda, že mám Petra, který to neuvěřitelně dává, a já denně děkuju bohu, že to nevzdal a je s námi,“ sdělila před časem Blesku Pomeje.

Dneska je ale vše jinak. „Vše je vyřízené. Vzdala jsem se dědictví. Ty dluhy byly tak rapidně vysoké, že se s tím počítalo. Šlo mi o Aničku, aby to nepadlo na ni. A jelikož je nezletilá, tak jsem byla zákonný zástupce, který se měl zřeknout i za ni. A o tom musel rozhodnout soud. Ty dluhy byly ale tak vysoké, že vše šlo do likvidace,“ prozradila Pomeje s tím, že dluhy po Jirkovi již nejsou.

„Spadl mi kámen ze srdce,“ přiznala mladá vdova, jíž jsme se zeptali, zda může prozradit, o jakou částku šlo.

„Můžu, ale nechci. Je to zbytečné. Všichni ale vědí, o jaké částky šlo. Byly to miliony,“ uzavřela Andrea Pomeje, které se nyní snad bude lépe dýchat.

Jiří Pomeje po své smrti nezanechal žádný majetek ani peníze, ale jen 7 exekucí v celkové hodnotě 13 729 419 korun.

Do dluhové pasti se Pomeje dostal kvůli filmu Andělská tvář, který produkoval. Ještě před první klapkou mu i s 20 miliony zmizel koproducent snímku. Pomeje si pak musel potřebné peníze půjčit jako fyzická osoba, což mu nakonec zlomilo vaz. Na film do kin přišlo místo potřebných 300 tisíc diváků pouhých 70 tisíc, což na splácení dluhů nestačilo.

Jiří Pomeje v roce 2005 upadl do konkurzu a v průběhu dalších let musel všechny své legálně vydělané peníze odevzdávat správkyni konkurzní podstaty.

Ta mu dokonce měla vzít i práva na všechny filmy, které kdy vyrobil. Pod cenou měla údajně prodat i práva na pohádku Z pekla štěstí do Německa, v čemž Pomeje viděl největší problém své finanční situace.

„Film, který stál 90 milionů korun, prodala za 350 tisíc, za tak směšnou částku!“ rozčiloval se před svou smrtí Jiří, který v posledních dnech svého života doslova živořil a byl závislý na almužnách od svých kamarádů.

Podle informací Expresu ale úplně bez dluhů není ani Andrea Pomeje. Jirka stihl dluhy nasekat i v průběhu jejich manželství, kdy si půjčky měl brát právě jménem své ženy. Tyto půjčky tak bude muset Andrea splatit.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat