jít naiDNES.cz

Celebrity pomáhají přírodě a fotí se v kostýmech jako z fantasy filmů

Celebrity v kampani projektu „Pomáhám přírodě!“ | foto: instagramProfimedia.cz

Jsou slavní a tvář propůjčují nejen komerčním projektům, z nichž jim plynou příjmy. Právě teď se celebrity fotí v rámci kampaně Pomáhám přírodě! Herečka Andrea Kerestešová se stala patronkou ježků, Milan Peroutka si vzal pod křídla orla skalního. Kostýmy, ve kterých se celebrity fotí, připomínají fantasy filmy.

Andrea Kerestešová, Milan Peroutka, Marta Jandová nebo Kateřina Kaira Hrachovcová a dalších osm hvězd. Ti všichni jsou navlečení v kostýmech jako vystřižených z elfího lesa v Pánovi prstenů. 

Nepřišli ale na casting nového fantasy snímku. Jen se se stali tváří projektu organizace JARO „Pomáhám přírodě!“, který se snaží chránit přírodu obnovováním a péčí o jednotlivá stanoviště zvířat, kterým člověk svou činností sebral „půdu“ k životu.

Do projektu se zapojilo dohromady dvanáct slavných osobností. Co celebrita, to téma, to jeden živočišný druh. Fotografie pořízené s jednotlivými celebritami mají dát dohromady kalendář pro rok 2020.

„Věděli jste, že ježci pomalu stávají ohroženým druhem?“ táže se herečka na...

„Věděli jste, že se ježci pomalu stávají ohroženým druhem?“ táže se herečka na Instagramu.

„Věděli jste, že se ježci pomalu stávají ohroženým druhem? Kolikrát jsme jako děti vybíhali k oknům, abychom aspoň na chvíli uviděli toho, kdo nás z polospánku vyrušil svým hlasitým funěním?“ ptá se Andrea Kerestešová na Instagramu.

Jak pomoct přírodě? Nechte zvířatům mna zahradě místo, kam se budou moct...

Jak pomoct přírodě? Nechte zvířatům na zahradě místo, kam se budou moct schovat.

Živá zahrada, téma, jehož ambasadorkou je právě Kerestešová, připomíná lidem, jak si vytvořit zahradu, na níž můžeme přivítat nejen svou rodinu, ale také divoce žijící zvířata, kterým vaše pohostinnost pomůže přežít v člověkem přetvořené krajině.

Což takhle si vyrobit jezírko, kam by se zvířata mohla přijít napít? Nebo je to moc velký zásah a preferujete raději ponechat v rozích zahrady křoví, kam se může třeba ježek schovat?

Milan Peroutka bojuje za záchranu orla skalního.

Milan Peroutka bojuje za záchranu orla skalního.

Zatímco krásná Kerestešová je ochránkyní ježků, herec Milan Peroutka se bije za záchranu orla skalního.

Do projektu se zapojila také milovnice alternativních směrů Kateřina Kaira Hrachovcová, která se nechala nafotit v nádherných šatech a s labutí v náručí. 

Kaira Kateřina Hrachovcová také pomáhá přírodě.

Kaira Kateřina Hrachovcová také pomáhá přírodě.

Rockerka Marta Jandová, patronka sov, přináší téma ekozemědělství. Zpěvačka se převlékla do kostýmu, jímž by rozhodně nepohrdla družka Robina Hooda Mariana.

Marta Jandová je jednou z tváří krásné kampaně na podporu volně žijících...

Marta Jandová je jednou z tváří krásné kampaně na podporu volně žijících živočišných druhů.

Do budoucna se do projektu zapojí další hvězdy, a to včetně modelky a zpěvačky Jitky Boho, hudebníka Davida Krause, Václava Noida Bárty či zpěvačky Lucie Vondráčková.

Soudě podle prvních „vlaštovek“, kalendář rozhodně nebude nějakou sbírkou amatérských fotografií. Kromě bohulibé myšlenky to díky uměleckým fotografiím bude také pastva pro oko.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:24 1. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  52
 • Trapas
  18
 • Tvl
  17
 • Sladký
  16
 • Cože
  15
 • Haha
  14
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat