jít naiDNES.cz

Geislerová odmítala v rámci role tančit, srovnal ji až kolega Dobrý

S Karlem Dobrým v seriálu Tátové na tahu, který vysílá televize Prima. | foto: Archiv FTV Prima

Herečka Aňa Geislerová (42) patří mezi naše nejobsazovanější herečky. S léty vyrostla ze škatulky zpovykaných citlivek s pestrou škálou psychických poruch a hraje i role, v nichž se může naplno rozvinout její talent a zkušenosti. Stále však existují situace, v nichž si není moc jistá, a to pak začne divočina.

I když se v současné době v sobotu večer zraky většiny diváků upírají ke StarDance a hvězdy, které tančí, mají o publicitu a slávu postaráno, Aňu Geislerovou v ostře sledované show zřejmě neuvidíme.

K tanci si na rozdíl od svých kamarádek Jitky Schneiderové nebo Tatiany Vilhelmové cestu nenašla, a pokud to jde, vyhýbá se mu obloukem. Kupříkladu v seriálu Tátové na tahu jí scénář předpisoval „něco málo“ tance a hned byl oheň na střeše.

Herečka se nejprve postavila na zadní a zařekla se, že tanec nebo něco, co se mu jen vzdáleně podobá, po ní nikdo nemůže chtít. Co tomu řeknou lidi? Co že si budou říkat vrstevníci jejích starších potomků čili děti školou povinné, děsila se. 

„To dáš! Jsi přece herečka!“ opáčil směrem k ní stoickým klidem Karel Dobrý, který v úspěšném seriálu hraje jejího partnera. Geislerová nakonec svůj názor přehodnotila a nemusely se přepisovat obrazy a scénář.

Bravo, Aňo! Herci, kteří v rámci role překonají sebe sama a třeba se i na chvíli zesměšní, zaslouží obdiv a sluší se před nimi smeknout. Fanouškům, a nejen jim, Geislerová názorně  dokázala, že je to člověk z masa a kostí, a ne figura z muzea voskových figurín.

A že si skvěle napsané role a prostor ve filmech a seriálech pořád zaslouží.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:08 úterý 26. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  9
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře