Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  „Co vy jste kdy vytvořila?!“ Geislerová zaútočila na Lipovskou, která je autorkou šesti publikací

  Boj o Českou televizi se po odvolání dozorčí komise Radou ČT zvrhl v přehlídku osobních útoků. Přisadila si i herečka Aňa Geislerová, která se pustila do radní Hany Lipovské. Zasypala ji salvou otázek typu, jestli vůbec někdy dokázala vytvořit něco kreativního, aby ji na závěr poslala na filmový festival, kde by se měla naučit, co znamená slovo reprezentace. Háčkem je, že Lipovská ve svých třiceti letech napsala šest knih, a jestli někdo na filmových festivalech reprezentuje, Geislerová to se svým portfoliem opileckých výstřelků ve Varech jistě není.

  Aňa Geislerová nejprve ve středu sdílela prohlášení Festivalu svobody, což je občanská iniciativa, která vyhlásila boj za obranu České televize. Ta má být ohrožena Radou ČT, která se rozhodla odvolat kompletně celou dozorčí komisi, což ale senátoři včera označili za nezákonné.

  „Slečno/paní Lipovská, jestli můžu (a to můžu, jste veřejný činitel), vy už jste někdy něco vytvořila? Máte za sebou nějakou činnost, která by se dala nazvat jako prospěšná? Veřejně prospěšná? Něco, co by se dalo nazvat uměním, ovládáte? Vytvořila jste někdy něco kreativního?“ přidala Geislerová útočnou poznámku směrem k radní Haně Lipovské, která je především spolu s Lubošem Xaverem Veselým kritiky označována za „zdroj všeho zlého“.

  To ale Geislerová psala rychleji, než zjišťovala fakta (a podle některých i pravidla pravopisu, protože spousta lidí poukázala na zarážejí četnost chyb v interpunkci). Hana Lipovská je totiž autorkou šesti knih, takže rozhodně „něco“ vytvořila.

  Čtyři z těchto knih jsou ekonomické publikace: „Matematika v ekonomii a ekonomice“, „Moderní ekonomie“, „Kdo chce naše peníze?“ a „Má to cenu?“. Titul „Aby bylo jasno“ napsala s Janou Bobošíkovou a jde o knihu mapující politické dění i situaci právě v České televizi. Dále se podílela na popularizační edici svazků Masarykovy univerzity.

  Geislerová ovšem pokračovala.

  „Je pozoruhodné, čemu jako ekonomka věnujete svou pozornost, ale rozhledem, zkušeností a morálním postojem to vlastně odpovídá těm chlebíčkům... Hlídejte je. Pozorně! A doporučuji vám někdy zajet na mezinárodní filmový festival nebo festival televizní tvorby. Možná by vám došlo, co znamená slovo reprezentace. Teď však chlebíčkům zdar a ať si nikdo nedá ani drobek navíc,“ napsala zřejmě v narážce na boj Lipovské proti vysokým výdajům na občerstvení při zasedáních Rady ČT.

  To si ale herečka s reprezentací na festivalech naběhla znovu. Jak někteří lidé poznamenali v diskuzi pod příspěvkem i na Twitteru, Geislerová byla hned několikrát aktérkou opileckých tahů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. 

  Zmínit můžeme třeba bujarou ranní koupačku v řece Teplá po oslavě narozenin Jiřího Macháčka v roce 2010 nebo neslavný odchod z pařby v roce 2014.

  Zde citujeme server Blesk.cz: „Na setkání s herci k filmu Fair Play se zlískala tak, že ji musel do hotelu odvléct její manžel Zdeněk Janáček.“

  Geislerová se rázem stala terčem ostré kritiky, která se v několika případech přelila v salvu urážek. To ale herečce údajně nevadí, protože je to prý důkazem, že svou práci dělá velmi dobře.

  „Drahoušci moji, co mi píšete ty neuvěřitelné hnusy. Vy hrdí bojovníci za tu ‚opravdovou pravdu‘. Z toho, co a jak píšete, cítím, jak vás to všechno žere a jak vás to hlodá, jak znáte můj život a kariéru. A vlastně to ve mně vzbuzuje takovou poťouchlou radost. My herci máme za úkol zejména vzbuzovat emoce. Dobré, zlé, to je jedno. Hlavně emoce. A já vám tedy děkuji, že mi dáváte zpětnou vazbu! Funguje to. Vy si nemůžete pomoct, vy mi chcete psát, vy mi evidentně chcete říkat, jak se cítíte. Fajn. Já to čtu. A přeji vám krásné Vánoce s ČT. P. S. Mám jen tu základku. Díky,“ vzkázala.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz