jít naiDNES.cz

Sběrači lajků, vezměte si příklad. Herec DiCaprio poslal na záchranu Amazonie miliony

Upozorňovat na požáry v Amazonii je mezi celebritami v módě, což platí i pro ty naše. Bohužel je upozorňování na aktuálně nejprobíranější problém světa nošením dříví do lesa a reálná starost většiny končí u počtu lajků na Instagramu. Příklad, jak by se movitá celebrita mohla v otázce amazonské krize chovat, by si internetoví ekoválečníci měli vzít z Leonarda DiCapria. Jeho organizace poslala v přepočtu asi 120 milionů korun na pomoc tamním domorodcům a lidem, kteří se s požáry snaží bojovat.

Poukazovat na to, jak hrozivý dopad mohou mít požáry v Amazonii na naši planetu, je hezká věc. Uvědomují si to i české celebrity, které tak hromadně činí a sbírají lajky na sociálních sítích. Jenže slova jsou jedna věc a činy úplně jiná.

Příklad by si sdíleči fotografií a všemožných varování měli vzít z hollywoodského herce Leonarda DiCapria. Ten se totiž ke skutečnému činu odhodlal a vlastní finance rozhodně nešetřil.

DiCaprio před dvěma měsíci stál u zrodu ekologické organizace Earth Alliance. Založil ji spolu s vdovou po Stevu Jobsovi Laurene Jobsovou a podnikatelem Brianem Shethem. Nyní tato organizace zřídila fond na pomoc amazonským pralesům a rovnou do něj zakladatelé vložili v přepočtu zhruba 120 milionů korun.

Požáry v Amazonii mohou mít nedozírné následky.

Požáry v Amazonii mohou mít nedozírné následky.

Sám Leonardo DiCaprio, který je známým bojovníkem za ochranu životního prostředí, oznámil, že peníze půjdou do rukou domorodých obyvatel Amazonie a místních, kteří proti požárům bojují. A to skrze pět organizací, které se ochranou amazonských pralesů zabývají.

V Amazonii zuří četné požáry. Mapa požárů vypadá opravdu děsivě.

V Amazonii zuří četné požáry. Mapa požárů vypadá opravdu děsivě.

„Sto procent tvého příspěvku půjde lidem, kteří přímo v terénu zachraňují Amazonii,“ ujistil herec na svém Instagramu.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Není to poprvé, co se Leonardo DiCaprio rozhodl na ochranu životního prostředí přispět značnou finanční částkou. V roce 2014 například věnoval 140 milionů korun na ochranu oceánů.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat