Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Alžběta Malá o Smyslu pro tumor i těžce nemocném Bartoškovi: Doufám, že bude v pořádku!

  Alžběta Malá (26) se do povědí široké veřejnosti dostala především svojí roli Hanky v seriálu Smysl pro tumor, který zobrazuje příběh onkologicky nemocného studenta medicíny. Talentovaná herečka Expresu prozradila, jak se jí hrálo po boku legendárního herce Jiřího Bartošky (76), který aktuálně bojuje se zákeřnou nemocí.

  Alžběta Malá (26) se v minulosti objevila v několika snímcích. Její jméno se ale nejčastěji skloňuje s osmidílným seriálem Smysl pro tumor, který si zamilovala řada diváků České televize.

  „Ty ohlasy jsou silné, protože nám píšou lidé, kteří s tím mají tu zkušenost. V tom je to velmi intenzivní,“ sdělila Expresu Alžběta s tím, že se dívá na každý díl.

  „První díl jsem viděla třeba pětkrát a pokaždé se rozpláču, když se Filip dozví ten verdikt,“ svěřila se křehká umělkyně a dodala, že nejemotivnější scéna pro ni byla, když Filipovi (Filip Březina) musela oholit hlavu.

  „Já si myslím, že to je na té scéně vidět, že mluví sama za sebe a že to je jedna z mála scén, kde se moc nemluví, ale je v ní všechno,“ uvedla Alžběta, která musela tuto scénu zvládnout na první pokus. Jak ale sama uvedla, natáčení si velmi užila.

  „Byli jsme uzavřeni v té malé místnosti a mělo to neuvěřitelnou intimitu tím, že jsem tam byla jenom já, Filip a kameraman Pavel Berkovič, tak to šlo samo. Byli jsme v tu chvíli zpřítomněni, bylo to večer, takže si myslím, že jsme se tam hodně soustředili na to, co tam děláme a proč,“ objasnila.

  Filip Březina a Alžběta Malá

  Přirozeně krásná herečka v seriálu ztvárňuje postavu vnučky Jiřího Bartošky (76), který je rovněž onkologickým pacientem. „Hrálo se mi s ním dobře. Ani jsem nebyla nervózní, spíš zvědavá a první den natáčení za mnou přišla produkční, jestli můžu za ním do šatny, že by se mnou chtěl probrat text. Tak jsem za ním šla, dali jsme si cigaretu, probrali jsme text a já jsem od té doby byla klidná,“ uvedla a dodala, že od té doby ho vnímala očima Hanky čili jako svého dědečka.

  Na Jiřího Bartošku moc myslíme

  Jiří Bartoška aktuálně bojuje s rakovinou, která se mu po několika letech vrátila. Tato skutečnost zasáhla i samotnou herečku.

  „Zjistili jsme to, když jsme byl i s Filipem. Nejdříve jsme tomu nevěřila protože ta informace vyšla, když se začalo psát o Smyslu pro tumor, takže jsme si říkali, jestli to není nějaký falešný poplach. Co na to říct... Doufám, že bude v pořádku. Moc na něj myslíme,“ posteskla si Alžběta Malá, která se s hereckou legendou potkala i na natáčení spotu organizace F*ck Cancer.

  „Chvilku jsme si poseděli, dali jsme si tradičně cigaretu,“ smála se Alžběta a dodala, že v současnosti ale prý v kontaktu nejsou.

  Alžběta Malá a Jiří Bartoška v seriálu Smysl pro tumor

  Dal Jiří Bartoška talentované herečce nějakou cennou radu? Obdržela Alžběta již nějaké další zajímavé pracovní nabídky? Odpovědi na tyto otázky naleznete ve videu v úvodu článku.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...