jít naiDNES.cz

Roztomilý Švehlík na premiéře filmu bujaře slavil, ze schodů mu pomáhala vnučka

Alois Švehlík na premiéře filmu Na střeše lehce přebral a pak sotva sešel schody. Pomáhat mu musela vnučka. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Dolehla na něj tíha okamžiku? Alois Švehlík na premiéře filmu „Na střeše“ tak vesele oslavoval, až mu ze schodů musela pomáhat vnučka. Za svou roli, kterou převzal po Janu Třískovi, si ale pořádný večírek jistě zaslouží.

Měl to být večer Jana Třísky, ten ale 25. září 2017 zemřel, když za velmi tragických a nešťastných okolností spadl z římsy Karlova mostu, kde podle svých přátel rozjímal před začátkem každého natáčení.

Režisér a scenárista Jiří Mádl tak neměl jednoduchou úlohu. Roli zatrpklého profesora Rypara musel obsadit jinou hereckou legendou a volba padla právě na Švehlíka, který přestože má na svém kontě desítky filmových rolí, takto těžkou úlohu snad ještě nikdy neměl, když musel zastoupit místo další herecké legendy.

Možná i proto na slavnostní premiéře nepustil skleničku z ruky a řádně úspěch oslavoval. Šampaňské proléval vínem a povzbuzoval se i kořalkou. A přestože to zprvu vypadalo, že alkoholovou smršť ustojí, když se kolem půlnoci po domluvě syna Davida rozhodl pražskou Lucernu opustit, ze schodů mu musela pomáhat jedna z přítomných vnuček.

Z námi pořízených snímků je zřejmé, že bez její podpory by se mu po oslavě šlo hůře, vnučka mu dokonce musela pomáhat do taxíku, aby ke karambolu nedošlo téměř v cíli.

Nešlo však o výjimečnou situaci. Ani na tiskové konferenci k filmu, která se konala o několik dní dříve, nedal herec skleničku z ruky. Nutno ale říct, že v téměř osmdesáti letech si už může dělat, co chce. Jediné, co může případně ztratit, je důstojnost, kterou mu ale pečlivě střeží syn s vnučkami.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:51 6. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Trapas
  11
 • Haha
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře