Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Alice Bendová je vysmátá. Její apartmán je od moře bezpečně vzdálen, a tak se ho běsnění živlů naštěstí netýkají. | foto: Koláž Expres.cz

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl k nepoznání. Řádění živlů na Tenerife přidělalo vrásky nejednomu majiteli luxusních apartmánů i hoteliérům. Nemovitosti tu vlastní i české hvězdy. A zatímco Alice Bendová (45) si může oddechnout, Michala Davida (58) chvíle pravdy teprve čeká.

„Celou dobu sledujeme počasí a doufáme, že to ze severu na jih Tenerife nedorazí. Zatím se to projevilo jen větrem, jinak je všechno v pořádku. Brzy budu na místě, tak snad chaloupku najdu v pořádku a vše dobře dopadne,“ svěřil se Blesku hitmaker, který si na zmíněném kanárském ostrově pořídil před pár lety vilku za miliony korun.

Zatímco se David modlí a přemítá nad tím, jestli před odjezdem ze svého sídla zabezpečil zahradní nábytek a ostatní věci na zahradě, Alice Bendová může být v klidu. Pořídila si totiž nemovitost v apartmánovém komplexu, který oproti solitérnímu domu se zahradou skýtá hned několik výhod.

Byt je v bezpečné vzdálenosti od oceánu, a tak sem i několikametrové vlny nedorazí. Nachází se navíc v jednom z horních pater, ze kterých je skvělý výhled na moře, jeho ničivá síla ho ale naštěstí neohrozí. Stejně tak i hory jsou dostatečně blízko na to, aby na ně byl z balkonu hezký pohled, ale dost daleko na to, aby voda a bahno valící se ze svahů při průtržích mračen mohlo obytný komplex výrazně poškodit.

K dispozici je obyvatelům také velký bazén, o který se ale, stejně jako o rozlehlou terasu, stará specializovaná firma. S trochou nadsázky tak lze říct, že vás létající lehátka a stolky mohou nechat v klidu, protože to není vaše starost.

„Zase zpátky v teple, 27 stupňů, voda tak má tak 25 a je nádherně. Seberte saky paky, kupte letenku a přileťte. Ubytování se tady dá sehnat všude. I prodloužený víkend stojí za to, my jsme tu nejčastěji na jedenáct dní. I teď na podzim se celé dny koupeme v oceánu a prohříváme kosti,“ pochvalovala si Bendová začátkem listopadu. 

S rodinou měla štěstí, že když se na Tenerife zhoršilo počasí, byli už dávno v Česku. Jejich apartmán se navíc nachází na jihu ostrova, rozmary počasí ale pocítil hlavně sever. Ušetřeny naštěstí byly ostatní ostrovy jako třeba Fuerteventura, kde se aktuálně rekreuje Světlana Nálepková s přáteli. I ona využila výhodné nabídky a před časem investovala do nákupu apartmánu, naštěstí také v bezpečné vzdálenosti.

Pokud tedy uvažujete o pořízení letního bydlení v některém z letovisek, protože aktuálně vyjde levněji než byt v Praze, inspirujete se u našich slavných a pamatujte na to, že „první lajna“ u vody nemusí být vždy to pravé ořechové...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:08 21. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Super
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
Komentáře