Politik Stěpanovič, kterého žalují modelky: Dívek jsem se bál, vyhrožovaly mi

Alexandr Stěpanovič s modelkami, které si najal, aby s ním oslavily jeho narozeniny. | foto: Facebook Alexandra Stěpanoviče

Je Alexandr Stěpanovič podvodník a tyran žen, nebo se proti němu spikl celý svět? Zatímco Hanka Reinders tvrdí, že ji sprostě podvedl a jeho expartnerka Sabina H. ho obvinila nejen z nebezpečného pronásledování, ale i z ublížení na zdraví a omezování osobní svobody, podle Stěpanoviče se proti němu všichni spolčili a on je obětí systému.

Hanka Reinders říká, že jí dlužíte peníze za odvedenou práci. Jak to je?

Dohodli jsme se na práci pro firmu, které jsem spolumajitelem a je pravda, že jsem se s platbou opozdil.

O kolik dní jste se opozdil?

Opozdil jsem se o chvíli. Ona mě pak začala vydírat. Narozeniny byly sedmého října a já jsem se opozdil jenom o jeden nebo dva týdny. Ona na mě hned nastoupila s vydíráním, které předkládám. Podal jsem na ni za to trestní oznámení.

Stále jí dlužíte honorář?

Částka byla odeslaná na její účet (pozn. red. Hanka Reinders tvrdí, že jí peníze stále na účet nedorazily). I holkám, ale ona nehodlá s tou mou dehonestací přestat.

Vy v tom trestním oznámení říkáte, že Hanka Reinders chtěla záměrně poškodit dobré jméno politické strany SPD. Místopředseda strany Radim Fiala se ale vyjádřil tak, že Vás nezná a se stranou nemáte nic společného.

Já osobně jsem domlouval návštěvu Marine Le Pen v Praze. Domlouval jsem to asi rok. Celé jsem organizoval a pořádal za naši bývalou Občanskou konzervativní stranu, kterou jsem s Jiřím Janečkem spoluzaložil. A jelikož jsme chtěli pro takovou světovou návštěvu honosné prostory, tak jsme tu akci chtěli uspořádat v Parlamentu České republiky. Ale jenom poslanec si může v parlamentu požádat o prostory, které mu podle protokolu přiděluje předseda Poslanecké sněmovny.

Co to má společného s SPD?

V té době jsme totiž s Národní Frontou Marine Le Pen a SPD podepisovali koalici. Za SPD podepisoval Tomio Okamura, za nás Jiří Janeček. Tak jsme se dostali i do její evropské koalice. A ona chtěla v Evropském parlamentu založit svou frakci a na to musíš mít určitý počet europoslanců. A na základě toho, aby ta frakce v europarlamentu mohla vzniknout, tak ty země musí reprezentovat zvolený senátor nebo poslanec. A jelikož jsme já ani Jiří Janeček nebyli zvoleni, kontaktovali jsme Tomia Okamuru a společně jsme létali do Paříže za Marine Le Pen. Její tajemník pro zahraniční záležitosti dokonce létal za námi do Prahy.

Alexandr Štěpanovič s Marine Le Pen.

Alexandr Stěpanovič s Marine Le Pen.

Jak je tedy možné, že Radim Fiala tvrdí, že Vás nezná a že na Vás také podá trestní oznámení?

Já bych Radima Fialu požádal, aby od této nesmyslné myšlenky upustil, protože se mnou a Janečkem byl v Bruselu. Letěli jsme spolu jedním letadlem. Vše můžu doložit.

K Vaší osobě se měl vyjádřit i mluvčí Václava Klause Petr Macinka, který říká, že pochybuje, že Václav Klaus vůbec ví, kdo jste.

S Klausem a Marine Le Pen jsme seděli u jednoho stolu. Mám to všechno nafocené. Je ale pochopitelné, že v rámci této mediální kauzy se každý bude chtít ode mě distancovat.

Dokonce padl dotaz, jak je možné, že s ním máte tolik fotografií a odpověď měla být, že se pan Klaus fotí s každým, kdo ho požádá.

Den před tou akci v parlamentu jsme měli s Le Pen soukromou večeři, kam jsme Václava Klause také pozvali.

Takže když se před Václavem Klausem řekne Vaše jméno, bude vědět, o koho jde?

Nevím, ale doufám, že si vzpomene. Pan Klaus je legenda, osobnost, ale jestli si na mě vzpomene nebo nevzpomene nevím. Pokud tvrdí, že ne, je to možné.

Proč jste se vlastně zpozdil s platbou Hance Mašlíkové?

Firma se dostala do platební neschopnosti, protože někteří dodavatelé zase nezaplatili nám. Šlo o triviální záležitost. Já bych se ale chtěl vyjádřit k Radimu Fialovi. Jestli na mě hodlá podat trestní oznámení, tak bych se k tomu taky chtěl vyjádřit. Já jsem mlčel, protože jsem předpokládal, že budeme dělat, že se neznáme. Jestli ale tvrdí, že já jsem tady nevím co, tak s Radimem jsem já osobně byl v Bruselu. Stejně tak jsme spolu xkrát byli v parlamentu, protože Radim na sebe bral ty prostory, kde byla ta konference s Marine Le Penovou. On nám zajišťoval parlament, já Le Penovou. Je to absolutní lež a jestli se k tomu staví takto zbaběle, tak já se k tomu taky vyjádřím. Ať je to fér.

Hanku Reinders podvedl muž, který se tváří jako blízký kamarád Václava Klause.

Hanku Reinders podvedl muž, který se tváří jako blízký kamarád Václava Klause.

Ale zpátky k Hance Mašlíkové, Anetě Vignerové a dalším holkám, kterým dlužíte.

Tam je ve skluzu jenom jedna faktura.

O jakou částku jde?

Holky si řekly každá o patnáct tisíc, já s tím souhlasil. Šlo o čtyři modelky.

Takže dlužíte šedesát tisíc?

Nevím, kam tím míříte.

Jenom mě zajímá, kvůli jaké částce se rozjela tato kauza. Proč jste s nimi přestal komunikovat, když jste jim dlužil?

Já jsem se bál, protože mi vyhrožovaly.

I Aneta Vignerová vyhrožovala?

Ta byla sprostá. Vyhrožovala Mašlíková.

Je pravda, že jste je zablokoval, takže Vás nemohly kontaktovat kvůli svému honoráři?

Protože mi vyhrožovaly medializací. Psaly mi to i na profil. Proto jsem je bloknul.

To bylo ale po tom statusu.

Ano, to bylo potom.

Kdy byla vůbec splatnost faktury?

Je tam trošku delší doba od splatnosti, proto jsou nervózní. Nevěří mi, že to proplatím. To je ten problém.

Pod statusem Hanky Reinders se ale začali ozývat další lidi, kterým máte dlužit peníze, nebo ženy, které jste měl obtěžovat. Co k tomu řeknete?

Jasně. Nějakou blondýnku bez mozku budu oslňovat tím s kým se znám.

Koho tím myslíte?

Já nevím komu jsem se měl chlubit se svými známostmi. Mě zajímají pěkné mladé blondýnky, ty ale zase nezajímá politika. To mi věřte. To je tak trapná pomluva. To prosím napište.

Kromě této kauzy jste ale byl ještě podmínečně odsouzený za nebezpečné pronásledování.

To se týká mého soukromého života s mou bývalou přítelkyní. Táhne se to tři roky. Odsouzený jsem byl, ale odvolali jsme se. Je to nepravomocné. A vyjádřím se k tomu tak, že na mě toto trestní oznámení bylo mou expartnerkou podané před dvěma lety. Za tu dobu jsme spolu byli v západní Africe, xkrát v Benátkách, v Jižních Čechách, Brně, Lednici. A nějakou dobu jsme spolu i bydleli. Dokonce, když jsem jí dohodil nějakou práci, takže si mohla něco vydělat, třikrát to oznámení stáhla.

Tak jak je možné, že jste soud prohrál?

Soud jasně uznal, že je pravda, že jsme spolu byli. Já nebyl odsouzený za pronásledování. Byl jsem nepravomocně odsouzený za omezování osobní svobody a to za to, že když jsme s Janečkem jeli do Bruselu a to jsme spolu v té době s expřítelkyní bydleli, tak mě odmítla pustit domů, abych si vzal své košile, které slíbila, že mi vyžehlí. Tvrdila mi, že je v práci, přesto byl klíč v zámku a v bytě se svítilo. Tak jsem si po třech hodinách čekání zavolal zámečníka, aby mi otevřel, já jsem si mohl vzít košile a odjet. A toto je kvalifikováno jako omezování osobní svobody.

A své klíče jste měl?

Měl, ale když nejste v nájemní smlouvě, je vám to k ničemu.

Ona říká, že na Vás je podáno mnohem víc trestních oznámení, a že Vás další soudy teprve čekají.

Ať si tvrdí, co chce. Ona mě absolutně nezajímá. Jinak k tomuto soudu nemuselo vůbec dojít, protože ona souhlasila s tím, že když jí dám sto tisíc, tak budeme v rámci zákona vyrovnáni. Takže soudkyně případ o týden odročila. Já jsem po týdnu řekl, že dám padesát. Na to nepřistoupila. Trvala na sto tisících. Takže soud zrušil naši dohodu a přikročil k tomuto. Jinak nevím, jestli jsem omezil něčí svobodu, když jsem si šel jenom pro své košile.

Vy jste zavolal zámečníka, aby otevřel dveře bytu, od kterého jste neměl nájemní smlouvu. To Vám nepřijde divné?

Já netušil, že se to nesmí. Chtěl jsem jenom své košile. Jinak mě viní z toho, že jsem jí měl vyhrožovat. K tomu možná došlo SMS zprávou, když jsem se naštval. A tohle všechno se s ní táhne dva a půl roku. A za tu dobu jsme spolu udržovali intimní vztah.

Myslíte si, že tyto kauzy uškodí Vaší politické kariéře?

Určitě. Je to otřesné. Radim Fiala, kterého považuju za svého dobrého známého, s nímž se stýkám a létám s ním za Marine Le Pen, říká, že mě nezná a chce na mě podávat trestní oznámení.

Máte ještě nějaké politické ambice?

Samozřejmě. Já jsem tu koalici s Le Penovou domluvil. Teď se přece nenechám vystrnadit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:06 6. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Tvl
  13
 • Haha
  11
 • Super
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat