Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Poštěkávala za plotem, jsou horší než bulvár! Mynářová se obula do Fridrichové a spol.

  Alex Mynářová zuří! Co vzkazuje Fridrichové a spol.? | foto: Koláž Expresu

  Manželku hradního kancléře Vratislava Mynáře (52) pěkně vytočily praktiky novinářů České televize, konkrétně těch, kteří se podepsali pod poslední reportáž pořadu 168 hodin. Alex Mynářová (36) na sociální síti popsala, jak jedna z investigativních reportérek získávala vyjádření od jejího muže. Manželé si prý nejprve mysleli, že jsou pod drobnohledem bulvárních novinářů. „Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale omlouvám se bulváru,“ píše Alex.

  Moderátorka pořadu 168 hodin a stálice České televize Nora Fridrichová se na svém Twitteru pochlubila, že její kolegyně, reportérka Kristina Ciroková, získala exkluzivní vyjádření od hradního kancléře Vratislava Mynáře do chystané reportáže o výhrůžném čínském dopisu pro šéfa Senátu Jaroslava Kuberu.

  Mynář, který tvrdí, že ho s Kuberou pojil přátelský vztah a žádný výhrůžný dopis od čínské ambasády si neobjednal, ale novinářce žádné velké vyjádření nedal. Pouze jí přes plot svého domu vzkázal, že se k situaci už vyjádřil a nebude se opakovat.

  Reportérka si Mynáře natáčela na mobilní telefon a záznam do reportáže použila.

  „Manžel přišel domů a říká: ‚Venku si mě natáčela na mobil nějaká blonďatá ženská, visela na bráně a pokřikovala otázky. Asi někdo z bulváru.‘ Záhy se pochlubila paní Fridrichová na Twitteru, že její redaktorka získala vyjádření kancléře Mynáře. Tak jsme pochopili, že u nás byl pořad 168 hodin. Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale omlouvám se bulváru,“ napsala na svém Facebooku bývalá moderátorka Barrandova Alex Mynářová.

  Vratislava Mynáře zastihla reportérka ČT na jeho pozemku a natáčela ho na...

  Vratislava Mynáře zastihla reportérka ČT na jeho pozemku a natáčela ho na mobilní telefon.

  „Možná by se paní redaktorka místo poštěkávání za plotem měla zamyslet nad tím, proč jí už dříve kancléř odmítl dát vyjádření, když s většinou médií komunikuje a na rozhovory chodí. A nemyslím si, že by např. Marie Bastlová v živém rozhovoru na Radiožurnálu kladla méně nepříjemné otázky, než by kladla redaktorka 168 hodin. Živý rozhovor se totiž nedá stříhat a přizpůsobovat přesvědčení redaktora. S tím má kancléř v podání pořadů 168 hodin a Reportéři ČT bohaté zkušenosti,“ dodala ještě rozčílená kancléřova manželka.

  Ovčáček moderátorku odpálkoval na ulici, na Twitteru přirovnal praktiky ČT k StB

  Ve zmíněné reportáži se kromě Vratislava Mynáře objevil také hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který podle novinářky Cirokové šel zrovna kolem. 

  Reportérka opět tasila mobil a snažila se získat vyjádření. Mluvčí ji ale na ulici rázně odpálkoval, měl totiž pocit, že na něj novinářka číhala před domem.

  „Mám velkou trpělivost, neobtěžujte mě u mého bydliště. Co si to vůbec dovolujete? Odvysílejte si to klidně celé, ať veřejnost vidí, jak se chováte,“ křičel na Cirokovou Ovčáček, který si později trochu ulevil na Twitteru, kde chování redaktorek České televize přirovnal k praktikám StB.

  Ovčáček redaktorku ČT odpálkoval na ulici a poté soptil na Twitteru.

  Ovčáček redaktorku ČT odpálkoval na ulici a poté soptil na Twitteru.

  „Před chvílí mě před mým bydlištěm přepadla redaktorka pořadu 168 hodin. Kde si ČT sehnala mou soukromou adresu? Schvaluje vedení ČT takové neetické jednání? Požaduji jasnou odpověď a omluvu,“ napsal rozzuřený Ovčáček. 

  Mluvčí se poté pustil i do menší hádky se samotnou Cirokovou. 

  „Natáčela jste si mě bez upozornění nebo optání na svůj mobilní telefon, bez jakékoliv viditelné identifikace, že jde o ČT. Proto jsem vám jasně a hlavně dosti zřetelně nahlas řekl, abyste mě neobtěžovala u mého bydliště. Dodržujte Kodex ČT, nic jiného nikdo nepožaduje,“ vzkázal Ovčáček novinářce.

  Konflikt Ovčáčka s reportérkou? ČT mlčí

  Redakce Expres.cz kontaktovala tiskovou mluvčí České televize Karolínu Blinkovou. Zajímalo nás oficiální vyjádření ČT k Ovčáčkovým zuřivým tweetům. Zdá se, že nikdo na Kavčích horách o incidentu mezi Ovčáčkem a reportérkou Cirokovou neví.

  „Česká televize žádnou stížnost neobdržela,“ odpověděla nám po několika hodinách Blinková.

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz