Mohl ještě žít? Herec Kubát (†30) z Ordinace podcenil prevenci!

1. ledna

Aleš Kubát podcenil prevenci. | foto: Koláž Expres.cz

Mohl být ještě mezi živými? Rodina mladého herce Aleše Kubáta (†30), který nečekaně zemřel v noci z 25. na 26. prosince, prozradila další detaily z průběhu jeho nemoci. O té herec, který si zahrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů, nevěděl, protože zanedbával pravidelné kontroly!

Stačilo velmi málo a Aleš Kubát mohl být ještě mezi živými. To alespoň vyplývá z vyjádření jeho zdrcené sestry Kateřiny. Herec, který rakovinu již jednou porazil, totiž podcenil následnou prevenci.

Dojít k lékaři ho nepřinutila ani milující rodina. „On nám vždycky přísahal, že půjde,“ prozradila deníku Aha! jeho zdrcená sestra Kateřina. „A pak říkal, že byl, abychom mu s tím furt dali pokoj,“ vysvětlila s tím, že její bratr prý měl věřit, že je vyléčený.

A proč rodina náhle zemřelého herce zveřejňuje detaily z jeho smrti? Chtějí apelovat na všechny, kdo si prošli onkologickým onemocněním, aby nepodcenili prevenci.

„Celý život se snažil lidem pomáhat, žebrákům na ulicích dával své poslední peníze. Bylo v něm obrovské dobro. Je důležité, aby lidé jeho příběh znali a svým varováním pomáhal dál,“ vysvětlila hercova sestra.

Aleš Kubát zemřel jenom několik hodin poté, co se o návratu zhoubné rakoviny dozvěděl. Podlehl otravě krve z prasklého nádoru.

„Vánoce jsme trávili u rodičů v Chrudimi. Aleše pobolívalo břicho, jenže myslel si, že to je jen žlučník nebo že něco špatného snědl. Na Boží hod ráno nám ale říká: ‚Pojďte sem, já to mám nějaký tvrdý.‘ Odjeli jsme s ním okamžitě do nemocnice a tam mu po ultrazvuku sdělili, že má metastáze a veliký nádor na ledvinách,“ prozradila Kateřina.

Fotogalerie

Komentáře