jít naiDNES.cz

Ráno nádor našli, večer zemřel mámě v náručí, uvedla sestra herce Kubáta (†30)

Sestra herce a zpěváka Aleše Kubáta (†30) prozradila, že rodina na jeho památku vydá nedokončené CD, na němž před smrtí pracoval. | foto: Koláž Expres.cz

Ty nejsmutnější Vánoce má za sebou rodina a blízcí herce, zpěváka a moderátora Aleše Kubáta (†30). Hvězda seriálů Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů 26. prosince ve večerních hodinách podlehla rakovině. Jeho sestra Kateřina (26) nyní promluvila o posledních chvílích mladého umělce. Z jejích slov mrazí, všechno se totiž seběhlo strašně rychle.

„Omlouvám se za nezodpovězené dotazy ohledně toho, co se stalo. Dneska nás požádali o oficiální vyjádření, aby už nebyly žádné spekulace,“ napsala na facebookový profil svého bratra Kateřina Kubátová a odkázala na rozhovor pro deník Blesk. 

„Vánoce jsme trávili u rodičů v Chrudimi. Aleše pobolívalo břicho, jenže myslel si, že to je jen žlučník nebo že něco špatného snědl. Na Boží hod ráno nám ale najednou říká: Pojďte sem, já to mám nějaký tvrdý,“ prozradila Kateřina s tím, že okamžitě odjeli do nemocnice. Po ultrazvuku lékaři rodině sdělili děsivý ortel. Alešovi našli metastáze a velký nádor na ledvinách.

„To už mu zbýval necelý den života. Večer jsme v objetí usnuli a v noci, když šel na záchod, omdlel. Ve dveřích. Slyšeli jsme to a hned byli u něj. Ještě žil, koukal na nás, ale když přijela záchranka a mamka ho pustila, tak zemřel… Nádor mu praskl a nastala otrava organismu. Všechno se to stalo v jeden den,“ šokovala Kubátová, která uvedla na pravou míru informaci týkající se recidivy zákeřné nemoci.

„Před pěti lety ho operovali a úspěšně vyjmuli malý nádor. Není pravda, jak se psalo, že to bylo už před patnácti lety,“ doplnila s tím, že její bratr na kontroly nechodil, protože myslel, že je zdravý. 

„Měl strašně plánů a rozdělaných projektů. Nedávno vydal cédéčko a plánoval druhé. Představte si, že po ročním ježdění po celé republice měl teď poslední představení tady v Chrudimi, kde jako malý kluk hrál všechny hlavní role. Poslední představení měl tady, kde se narodil a začínal. Divadlo bylo vyprodaný do posledního místa měsíce dopředu,“ svěřila Blesku Kateřina Kubátová.

Ona i její rodiče se z tragické události zhroutili. „My byli jen já a on, sourozenci, byli jsme pro sebe všechno. Držím se na antidepresivech. Každý den jsme si všichni volali a psali. Byli jsme strašně na sebe navázaní. Máma je na tom špatně, stejně jako tátu je to úplně zlomilo. Byl jejich nejlepší kamarád, jejich Alešek. Naši teď chtějí žít už jen kvůli mně…,“ uzavřela sestra nadějného herce v emotivním rozhovoru.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:15 28. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  99
 • Super
  25
 • Cože
  17
 • Trapas
  15
 • Sladký
  14
 • Haha
  13
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře