Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rozjaření bardi, Tuna bez Boudové a SuperStar Horváth: U Mrtvýho ptáka to zase žilo!

  V dnešní dosti nejisté době, kdy se věci mění raketovou rychlostí a co platí dnes, může být zítra úplně jinak, je fajn, že existují stálice, které drží jako skála a člověk se jich může v rozbouřených časech chytit. Jedním z takových držáků je bezesporu kalendář Aleše Cibulky (45) a s ním spojený křest. Ten i letos proběhl začátkem října a na stejném místě. Slavní si i tentokrát dali dostaveníčko v restauraci U Mrtvýho ptáka. Na umření tam ale ani letos rozhodně nebylo, ba právě naopak!

  „Vidíte, to mě ani nenapadlo, že ten letošní křest vychází přesně na den jako ten loňský,“ smál se Aleš Cibulka v jím oblíbené restauraci v Karlíně, kde probíhal tradiční křest jeho filmového kalendáře. Ten bude hodně rozhlasový, Český rozhlas příští rok oslaví sto let své existence, takže se téma přímo nabízelo.

  „Termín jsem si vybral proto, že je to dostatečně dlouhá doba na to, aby se všichni stihli vrátit z dovolených, navíc tak akorát daleko do Vánoc, ale zároveň bývá venku ještě hezky, takže můžeme být i venku, třeba jako dneska,“ shrnul hrdý autor důvody, proč křty pořádá vždy na začátku října.

  Posledních deset let se tak děje v restauraci U Mrtvýho ptáka, což má taky svůj důvod. Tím ale rozhodně není fakt, že hvězdy kalendáře jsou obvykle dříve narozené a dost často už nežijící.

  „Před těmi dvaceti lety jsme začínali nedaleko odsud, v restauraci Charleston, pak jsme se přesunuli sem, protože oba podniky mají stejného majitele, který je naším nadšeným mecenášem, jenž nás tu každý rok hostí a podstrojuje nám,“ pochvaloval si na adresu karlínského restauratéra Cibulka, který i letos přilákal celou řadu zvučných jmen.

  Křest kalendáře Aleše Cibulky probíhal tradičně v restauraci U Mrtvýho ptáka v pražském Karlíně.

  Marie Retková na křtu kalendáře Aleše Cibulky

  Nechyběla bývalá hlasatelka Marie Retková, herci Eva Hrušková s Janem Přeučilem, Uršula Kluková nebo zpěvačka Tereza Mátlová. Čas si našel i manžel Evy Pilarové Jan Kolomazník, psychiatr Radkin Honzák, SuperStar Vlasta Horváth s těhotnou manželkou či Libuše Švormová a Iva Hüttnerová.

  Na křtu kalendáře Aleše Cibulky nechyběli ani manželé Eva Hrušková a Jan Přeučil.

  V karlínském podniku jsme zastihli i syna Veroniky Žilkové Cyrila Navrátila, Igora Bareše s manželkou Antonií a moderátora Jana Tunu. Ten výjimečně dorazil bez přítelkyně Nely Boudové, zato v botách. Je o něm známo, že rád chodí bos, lékaři mu ale tuto kratochvíli načas zakázali kvůli problémům s achilovkami.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:00 pátek 3. února 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   6
  • Trapas
   4
  • Sladký
   4
  • Tvl
   4
  • Haha
   3
  • Cože
   2
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...