„To si člověk cíleně buduje už od dětství. Pokud je to dítě, které má pět kroužků, vyhrává medaile v atletice a do toho chodí na keramiku a učí se tři světové jazyky, do toho maminky a babičky chodí a říkají, jak je úžasné, tak zadělávají právě na to vyhoření,“ prozradil nám Aleš Cibulka na křtu filmového kalendáře.
„My jsme všichni tak nastartovaní a naučení, že chceme být ti jedničkáři a pracovat na ten výkon, jenže tělo není stroj,“ varuje moderátor, který mluví z vlastní zkušenosti.
„Jednoho dne začne tělo varovat, jednoho dne varuje ještě víc a pak prostě vypne,“ doplňuje Cibulka, který se do pracovního procesu se vším všudy vrátil až po tři čtvrtě roku.
V rozhovoru pro Expres prozradil i to, komu syndrom vyhoření v žádném případě nehrozí.
Na rozdíl od psychiatra Radkina Honzáka, na jehož knize o vyhoření spolupracoval, má za to, že člověk nemůže vyhořet podruhé.
„Je to něco tak hnusného, a tím to samozřejmě nesrovnávám třeba s rakovinou a dalšími fatálními nemocemi, že to už nikdy nechcete zažít,“ doplnil moderátor.
Co radí lidem, kteří na sobě pozorují varovné příznaky? Dá se syndrom vyhoření vyléčit jen čajem a meditacemi? Dozvíte se ve videorozhovoru Expresu.
Fotogalerie |