Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prachařová nepochopila kritiku na její „modelkování“. Tak znovu a polopatě

  Agátu ranila kritika za přehlídku, ale ta kritika mířila někam jinam. | foto: Profimedia.cz

  Měla Agáta Prachařová (32) předvádět plavky, nebo neměla? Poté, co se před týdnem zjevila na jedné módní přehlídce, kde byla za hlavní hvězdu a navíc se mohutně připomínalo, že je po druhém porodu, sklidila za svůj výstup kritiku. Jenže Agáta vůbec nepochopila, v čem je zakopaný pes.

  Dvojnásobná máma, protřelá celebrita a všeumělkyně Agáta Prachařová byla před pár dny na jedné módní přehlídce v obchodním domě někde v Horní Dolní, kde vystupovala jako hlavní hvězda. Na svém těle předváděla plavky, spolu s ní se na mole pohybovala třeba bývalá misska Lucie Kovandová.

  Holky se několikrát prošly „po molu“ v obchodním domě, diváci jim zatleskali a jelo se domů. Toto jsou hlavní informace, které potřebujete k celé věci vědět. O té přehlídce by se jinak totiž vůbec nemluvilo, kdyby na ní nebyla Agáta v roli té, co si po dvou dětech může dovolit předvádět plavky a prádlo.

  Tak. A v tomto bodě začíná zásadní rozkol mezi tím, jak Agáta chápe kritiku jako křivdu, a mezi tím, v čem opravdu vězí problém.

  Uražená reakce na kritiku

  Její výstup opravdu nebyl bravurní. Že po kojení nemá špičková prsa jako osmnáctileté dívky, to všichni chápeme a tomu rozumíme, ostatně o tom se nikdo ani nebaví, jelikož to vůbec není důležité a za to se jí snad ani nikdo nemůže smát, proboha. Ovšem Agáta byla od veřejnosti a médií zkritizovaná za svou postavu, ale ne za postavu matky dvou dětí, ale za postavu modelky. Protože pokud se na Agátu podíváme jako na mámu, má tělo vynikající. Pokud se na ni ale podíváme jako na modelku, tedy na ženu placenou za nějakou práci, je zde jasně vidět jádro pudla, které ale ani sama Prachařová vůbec nepochopila.

  Kritika od lidí ji semlela. Cítila se uražená, naštvaná, ponížená, možná si i pobrečela, těžko hádat. Sama Agáta je na veřejnosti tvrdá býčí hlava, drsňačka, věčně nad věcí, ale uvnitř je samozřejmě citlivá jako my všichni. Nechce slyšet, že byla hrozná. Nechce slyšet, že na to nemá, vypadá hrozně, vypadá jak pudink. Pustila se do ní dokonce Krainová, lhářka, která se sama dělala krásnější na Instagramu s pomocí podvodné aplikace FaceApp a vytvářela tak lidem iluzi, že je dokonalá od přírody. To všechno musela být pro ni strašná hrůza a Agáta zareagovala nejhůř, jak mohla.

  Nechala sebou cloumat emoce a v nejhorší naštvanosti si na Instagram udělala koláž se svými dvěma spolumodelkami, k nimž napsala, že jsou mladší než ona a nemají žádné děti, přitom vypadají vlastně stejně. A tím „stejně“ myslela: „Podívejte se na ně, podle vás vypadají stejně hrozně jako já, ale je nekritizujete.“

  Prachařová si udělala koláž, aby ztrapnila dvě další holky vedle sebe.

  Ajaj. Tak si to – speciálně pro Agátu – vysvětlíme znovu. Třeba to zmírní její naštvání, které bylo zbytečné.

  Mnoho lidí nechápe rozdíl mezi modelkou a komerční tváří

  Český modeling tak, jak jej my tady známe, není modeling. Je to spíš exhibice nějakých celebrit vzešlých ze soutěží Miss, z jakýchsi reality show nebo z nějakých pořadů, z playmate a někdy hereček. Modelky z Česka, které jsou opravdu modelkami, protože na to mají proporce, v Česku nepracují. Pracují ve světě, kde na módním mole plní roli věšáku na šaty, a jejich jména tam (a tady taky) nikdo nezná.

  Tedy nejsou celebritami.

  A protože tyto modelky nejsou u nás dostupné, jelikož nemají čas jezdit na okrajové přehlídky a navíc jsou příliš drahé, sahají pořadatelé „přehlídek“ po komerčních tvářích, které jim přitáhnou pozornost. A to se přesně stalo v případě Agáty, řekneme vám, jak to asi bylo – pořadatelka chtěla mít hvězdu, zavolala „mámě Agátě“, Agáta přijela, deset minut si odchodila molo a podle našich odhadů za těch deset minut „práce“ mohla na ruku dostat tak deset patnáct tisíc a jela domů.

  Jsou to nejrychleji vydělané peníze na světě, je tedy jasné, že neodmítla. Že to byla vpravdě amatérská přehlídka, je vidět z místa konání a například i ze způsobu nasvícení. Možná sama Agáta nepočítala s tím, že by se tahle „práce“ nějak výrazně dostala do médií, proto se na ni ani sama nepřipravila, to už přiznala. Řekla, že „jinak by šla alespoň do solárka a zakryla by si ty modřiny na nohou“.

  Ano, kdyby totiž dostala nabídku dělat třeba fashion week nebo velké návrhářské jméno, musela by projít castingem. A jím by neprošla, protože Agáta opravdu nemá proporce modelky.

  Má proporce hezké sexy celebrity.

  Promenáda missek a celebrit

  Ale není sama. Že někdy byla v Miss a fotila nějaké fotky, neznamená, že je modelka. Miss nejsou modelky. To ani Táňa Kuchařová není modelka. Modelka je vysoká štíhlá dívka s malými prsy, malým zadkem a dlouhými končetinami, je vlastně neproporční. To proto, aby na ní šaty „visely“ a rozevlály se během chůze na úzkém vytáhlém těle, každý gram navíc znemožňuje volný pohyb látky. Modelka je bez výrazu, protože důraz se klade na produkt, ne na ni. Pak jsou tu prádlové modelky, které zase musí mít maximálně zpevněné tělo bez vad, protože to jim slouží jako výkladní skříň, v níž je prádlo vystaveno. A když bude tahle výloha zapatlaná nebo zakrytá plachtami, nikdo se na to prádlo nepodívá. A udržovat tuhle výkladní skříň stojí nejen hrozně moc práce, ale je k ní potřeba mít i genetické dispozice a hlavně její životnost je časově omezená.

  Čili lidé, kteří se Agáty zastávají, že je hezká a přirozená, mají pravdu. Pravdu už ale nemají v tom, že je na mole „konečně někdo normální“. Ne, ty dívky ve světě, které dělají skutečné modelky, jsou taky normální a přirozené, jen prostě mají lepší genetickou výbavu, nedá se s tím nic dělat, může vás to štvát, ale nezbývá než se s tím smířit.

  Takže ano – Agáto, i pro tebe – ty holky vedle mají také stejnou postavu, i když nemají děti, ale kritika se nese na to, že tohle se u nás bere jako pravý modeling, kam stačí dokonce přijet nepřipravená a s modřinami, protože „co jako“, když je to vlastně jen okrajová exhibice.

  Není třeba si to brát osobně.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:33 neděle 22. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   204
  • Trapas
   64
  • Haha
   38
  • Sladký
   14
  • Tvl
   14
  • Cože
   13
  Vybrali jsme pro vás

  Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz