Agáta si našla nový job – fotografuje: Kolik si účtuje a stojí to vůbec za to?

Agáta rozjela další byznys. Dělá fotografku. | foto: Profimedia/FacebookProfimedia.cz

Agáta Prachařová se vrhla do podnikání. Zase! Tentokráte jde však o zcela jiný obor, než ten, kterému se věnovala doposud. Fotí a před objektivem jí stojí ženy a dívky, jimž se postará o rádoby dokonalou proměnu. Její motto zní: Každá žena je krásná. Kolik si za focení účtuje a jakou mají snímky kvalitu?

Ač to ví jen málokdo, Agáta Prachařová vystudovala tvůrčí fotografii na vysoké škole v Opavě. Prezentovat se tím však začala až letos.

Jako nastávající maminka nejspíš hledala produktivní činnost, kterou by mohla dělat i s kočárkem, a tak na sociální síti inzeruje nabídku pro ženy postavit se jí před objektiv a stát se předmětem dokonalé proměny.

Ženy zprvu nafotí v jejich přirozenosti, nenalíčené a neupravené, následně je vloží do rukou vizážistky a stylistky a poté se pustí do díla. Focení přitom realizuje buď v ateliéru, nebo na veřejném prostranství, nejčastěji v přírodě.

Nejlevnějšího focení se mohou dle informací Expresu dočkat nastávající maminky. Ty za 5 upravených fotografií zaplatí 4500 Kč. Nejdražší focení pak vyjde na 9000 Kč. Balíček obsahuje 6 různých outfitů, 3x make-up a 12 vyretušovaných fotografií.

Některé fotografie nevykazují známky vysoké kvality. Ba naopak.

Některé fotografie nevykazují známky vysoké kvality. Ba naopak.

Výsledné fotky, kterými se Agáta prezentuje, jsme dali k posouzení profesionálnímu fotografovi. Ten neměl tušení, kdo snímky pořizoval a upravoval, měl za úkol je pouze objektivně zhodnotit.

„Cenově se focení pohybuje v mezích standardu, co se ale týká samotných fotografií, působí mírně řečeno velmi amatérsky. Nikdo při smyslech by toto zákazníkovi neposlal. Světla jsou nevyvážená a na první pohled přepálená. To musí vidět i laik,“ řekl Expresu profesionální fotograf.

Fotky jsou na první pohled přesvícené.

Fotky jsou na první pohled přesvícené.

„Kompozici nejspíš také nikdo neřešil, chybí detaily ve stínech, prostě všechno špatně. Působí to na mě dojmem, jako kdyby fotograf pouze mačkal spoušť a s nějakým nastavením čehokoli (světel nebo foťáku) se vůbec neobtěžoval.“

Pro srovnání jsme se vám rozhodli předložit ateliérový snímek začínající fotografky a dcery zesnulého politika Stanislava Grosse Denisy Grossové.

Ta se začala profesionálnímu fotografování věnovat teprve nedávno díky svému partnerovi, který se jím živí. Rozdíl v práci obou umělkyň můžete porovnat.

I takto může vypadat ateliérová fotka. Fotila ji začínající fotografka Denisa...

I takto může vypadat ateliérová fotka. Fotila ji začínající fotografka Denisa Grossová.

Více z uměleckého archivu Agáty Prachařové si můžete prohlédnout v galerii.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:57 19. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  97
 • Haha
  28
 • Tvl
  13
 • Cože
  11
 • Super
  9
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat