Nová otužovací panika celebrit na Instagramu: Jako ony to nedělejte, radí předseda otužilecké unie

3. prosince 2020
Kdo se neotužuje, jako by nebyl. Tímto mottem se aktuálně řídí i známé tváře. Vážíte-li si ale svého zdraví, nenásledujte je. Rozhodně ne tak, jak se k otužování postavily krásky českého Instagramu. Jitka Boho a Agáta Prachařová jsou nevhodným příkladem všech otužilců.

Na začátku článku je nutné říci, že otužování těla je velmi zdravé. Bez nadsázky se dá říci, že je to jako poslat svůj imunitní systém do lázní. Otužováním si posílíte svůj imunitní systém, předcházíte vysokému tlaku, nachlazení, a dokonce prý pomáhá s psychickými poruchami.

A po dokonalém zdraví zatoužily i Agáta Prachařová a Jitka Boho, které se zhlédly v Evě Decastelo, která s otužováním začala někdy v říjnu a od té doby je v této disciplíně přebornicí. Zatímco Boho skočila do ledové vody poprvé 1. prosince, Agáta se do Vltavy vrhla o dva dny později.

„Chtěla jsem vám říct, že je to hustý. Dala jsem si výzvu, že do konce prosince s Evou tu Vltavu přeplavu,“ pochlubila se Agáta, která podle svých slov v ledové vodě vydržela asi pět vteřin. Pak v mokrých plavkách stála na břehu a točila Evu Decastelo ve vodě.

Rozhodnutá pokračovat v otužování je i Jitka Boho, která slibuje, že napodruhé půjde do vody pomalu a bude se snažit v ní alespoň chvíli vydržet.

Pokud jste i vy zatoužili po otužování, z těchto dam si rozhodně příklad neberte. Otužování je sice zdravé, má ale svá pravidla. A rozhodně se nedoporučuje rovnou skočit do ledové Vltavy. Odborníci doporučují začít třeba omýváním žínkou či ručníkem, který předtím namočíte ve studené vodě. Pak je dobré přejít ke sprchování studenou vodou. Koupání v ledové řece by mělo být až poslední metou ve vaší cestě k otužování, ačkoliv jde o nejúčinnější způsob.

„Při otužování dbáme na postupnost. Začínáme od méně intenzivních prostředků a pokračujeme k intenzivnějším, zvyšujeme i dobu otužování. Nejlepší je s otužováním začít v létě a nepřestávat s tím. Jde samozřejmě začít i v prosinci, ale to bych doporučoval, aby probíhalo pod dohledem nějakého zkušeného otužilce. V takovém případě doporučuju vydržet ve vodě maximálně minutu a pak se hned usušit a obléct se do něčeho velmi teplého. Pokud by někdo chtěl ale hned na začátku zůstat ve vodě delší dobu, v takovém případě bych radil konzultaci s lékařem a absolvování různých testů, protože to může být až zdraví nebezpečné,“ sdělil Expresu předseda České otužilecké unie a autor otužileckého serveru Otužilci Vladimír Komárek s tím, že si všiml, že se sociální sítě plní známými tvářemi, jež se ve velkém otužují. Podle něj jde ale jenom o módní záležitost, protože je to aktuálně in.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 pátek 2. dubna 2021. Anketa je uzavřena.

  • 63
  • 29
  • 24
  • 23
  • 17
  • 16
Komentáře