Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hanychová a Prachař u soudu: Řešila se péče o dceru Miu, Jakub chce lepší střídavku

  Na jedné straně spokojený úsměv od ucha k uchu, na druhé straně zamračený výraz a evidentně pochmurná nálada. Agáta Hanychová (38) a její bývalý manžel Jakub Prachař (40) se dnes dopoledne sešli u soudu, kde se podle informací Expresu řešila péče o jejich dceru Miu. Není tajemstvím, že se Prachařovi nelíbí, že Agáta malou holčičku ukazuje na sociálních sítích. Zároveň ale herec také stojí o střídavou péči, která by mu zajistila více času se svou dcerou.

  V úterý dopoledne řešil Obvodní soud pro Prahu 6 spor Agáty Hanychové a Jakuba Prachaře ohledně výkonu rodičovské odpovědnosti o jejich dceru Miu.

  K soudu dorazili společně v doprovodu svých obhájců. Zatímco Agáta byla evidentně v dobré náladě a rozdávala úsměvy na všechny strany, Prachař byl zamračený a působil spíše nabručeným dojmem.

  Soud mezi Agátou Hanychovou a Jakubem Prachařem ohledně péče o dceru Miu.

  Soud mezi Agátou Hanychovou a Jakubem Prachařem ohledně péče o dceru Miu.

  Zhruba dvouhodinové líčení probíhalo za zavřenými dveřmi, tedy bez účasti veřejnosti a médií. Když Prachař a Hanychová vyšli na chodbu na krátkou přestávku, oba odmítli soud komentovat.

  „Nejsem tu od toho, abych mluvil,“ řekl novinářům Prachař, který si se svým právníkem sedl co nejdál od Hanychové a společně probírali taktiku.

  Soud mezi Jakubem Prachařem a Agátou Hanychovou ohledně péče o dceru Miu.

  I během přestávky působila Agáta hodně pozitivně. S úsměvem na tváři klábosila se svou právničkou a vtipkovala s přítomnými fotografy. Například s nadsázkou zmiňovala, že si fotku ze soudu dá na sítě se smutným podkresem.

  Soud mezi Jakubem Prachařem a Agátou Hanychovou ohledně péče o dceru Miu.

  Soud mezi Jakubem Prachařem a Agátou Hanychovou ohledně péče o dceru Miu.

  Soud mezi Jakubem Prachařem a Agátou Hanychovou ohledně péče o dceru Miu.

  Prachař ani Hanychová nechtěli výsledek soudu ani po konci jednání nijak komentovat. Spokojeněji ale působil Prachař, který už se nemračil a dokonce měl náladu na vtípky.

  „Komentovat nic nebudu, já tu nejsem od toho, abych něco komentoval,“ řekl redaktorovi Expresu Prachař, který pak z budovy odešel i se svým právníkem.

  Jakub Prachař opouští soudní síň.

  Možnost okomentovat soudní líčení dostala i Hanychová, ta pouze zavrtěla hlavou a šla směrem k východu.

  Agáta Hanychová opouští soud.

  Agáta i Jakub měli stejnou cestu ke svým autům. Nejspíše z toho důvodu, aby spolu trávili co nejméně času, Jakub chvíli počkal před budovou soudu, než jeho bývalá žena dojde na parkoviště, pak se vydal stejným směrem. Mimo soudní síň spolu nepromluvili ani slovo a je zřejmé, že jejich vztahy jsou stále na bodu mrazu.

  Prachař chce se dcerou trávit více času, tvrdí zdroj Expresu

  Co se týče soudu, jehož výsledek znají jen přímí aktéři, není žádné tajemství, že Prachař stejně jako třeba Jaromír Soukup zásadně nesouhlasí s tím, aby Hanychová na sociálních sítích sdílela snímky jejich společné dcery, což influencerka příliš nerespektuje. Zároveň ale Prachař usiluje o to, aby mohl s holčičkou trávit více času a proto stojí o úpravu střídavé péče.

  „Prachař chce s dcerou pochopitelně trávit více času. Aktuálně mají domluvenou střídavku tři a čtyři dny s tím, že se střídají každý druhý týden. On ale stojí o střídavou péči sedm ku sedmi,“ uvedl zdroj Expresu, který si nepřál být jmenován.

  V praxi to znamená, že Prachař by měl u sebe dceru celý týden a pak by se stejnou dobu zase starala Hanychová, která si před časem na sítích stěžovala, že střídavou péči nesnáší a Prachaře vykreslila jako ne zrovna zodpovědného tatínka.

  „Ach jo, zase na čtyři dny bez ní (Mii). Nenávidím střídavou péči a obzvlášť, když musíte dát dítě na termín a víte, že tatínek je na Maledivách a Mia bude s chůvou nebo babičkou a vy s tím nemůžete udělat vůbec nic. Naprosto zoufalá,“ uvedla předloni Hanychová na Instagramu.

  „Místo toho, aby s ní byl, tak je s ní chůva, a klade si takovéhle podmínky. Je to prostě debil, to jsem neřekla tohle slovo,“ rozčilovala se Agáta loni v listopadu listopadu v jednom ze svých živáků.

  Fotogalerie