Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  U soudu Hanychové a Prachaře se řešil také Agátin dluh vůči dceři. O co jde?

  Po úterním soudu mohli být spokojení oba. Jakub Prachař (40) konečně docílil svého ohledně (ne)sdílení fotek a videí dcery Mii na sociální sítích, Agátu Hanychovou (39) zase mohlo potěšit výrazné zvýšení výživného. V soudní síni, kam se na závěrečné čtení rozsudku dostali i reportéři Expresu, padlo také několik slov o jakémsi dluhu Agáty Hanychové vůči nezletilé dceři. O co šlo?

  Obvodní soud pro Prahu 6 v úterý dopoledne znovu řešil spor Jakuba Prachaře a Agáty Hanychové ohledně výchovy dcery Mii. K soudu tentokrát dorazil pouze Jakub, který mohl odcházet spokojený, protože konečně docílil toho, po čem dlouho volal.

  „Matka je oprávněna zveřejnit obrazové a zvukové záznamy nezletilé pouze po předchozím písemném souhlasu otce. Matka je povinna odstranit ze svých účtů na sítích s jakýmkoliv názvem na jakékoliv platformě veškeré obrazové, zvukové a obrazovo-zvukové záznamy a to do 30 dnů ode dne právní moci tohoto rozsudku,“ uvedla soudkyně Dana Enochová v soudní síni. Ani jedna strana se proti rozhodnutím neodvolala. Právnička Hanychové si vzala lhůtu na rozmyšlenou.

  Kromě přerozdělení péče o dceru Miu, na němž se Jakub s Agátou už nedávno shodli, rozhodla soudkyně také o novém nastavení výživného. Agáta se před časem v podcastu s Ornellou Koktovou nechala slyšet, že Jakub na svou dceru platí pouze 10 tisíc, což se nyní mění.

  Nově má Prachař dle rozhodnutí soudu platit 25 tisíc měsíčně, podmínkou ale je, že 15 tisíc půjde na spořící účet jeho dcery. „Matce se výživné nestanovuje,“ sdělila soudkyně.

  Během závěrečného čtení rozsudku, které bylo veřejné a v síni tedy byli i reportéři Expresu, se Enochová zmínila také o jakémsi dluhu ze strany Hanychové vůči dceři Mie.

  „Řízení o dluhu matky k nezletilé se zastavuje,“ řekla na úvod soudkyně. „Pokud jde o dluh matky vůči nezletilé, tam bylo řízení zastaveno ke zpětvzetí s odkazem na § 3 Zákona o zvláštních řízeních soudních,“ dodala Enochová.

  Podle důvěryhodného zdroje Expresu údajný dluh Hanychové měl být Prachařův požadavek, aby Agáta na Miin spořící účet poslala vydělané peníze ze všech reklam a spoluprácí, do kterých kdy zatáhla svou dceru.

  „Prachař požaduje, aby peníze z reklam na Instagramu, v nichž figurovala či figuruje Mia, šly na účet jeho dcery,“ uvedl už dříve náš informátor, který si nepřál být jmenován.

  S výsledkem soudu jsou ale nakonec ale spokojené obě strany. „Jsem ráda, že jsme se jako civilizovaní a dospělí rodiče naší nejlepší dcery domluvili. Určitě se nebudu odvolávat. Jsme oba spokojení. Aspoň s jedním z otců se dokážu domluvit a doufám, že to tak bude i s druhým,“ uvedla pro Expres.cz Hanychová, která vede soudní spor také s Jaromírem Soukupem. Zde se čeká ještě dlouhá a mnohem více vyhrocená válka.

  Fotogalerie

  Bolek Polívka na křtu nové knihy Chantal Poullain