Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Agáto, rádi bychom o tobě za rok napsali hezký titulek (protože si ho zasloužíš)

  Agáta taky stárne, nebylo by načase si to přiznat? | foto: Instagram Agáty Hanychové

  Dnes probereme dva lidi z jedné rodiny, z podobného zázemí a se stejnou lžičkou, alespoň zlehka stříbrnou, kterou jim doma strčili do pusy. Jeden z nich urazil nějakou cestu a druhá jen urazila. Správně, dnes se budeme bavit o Agátě Hanychové a Matěji Stropnickém.

  Začneme Agátou Hanychovou (35), která je teď zase aktuální a je u ní největší otázka, kdo ji pořád zaměstnává na nedokončených projektech, kdy skončí její výběr nejhorších chlapů světa, kdy přestane nosit děrované punčochy a kdy se obleče do něčeho jiného než do outfitu ze Snowboarďáků.

  Za pět let jí bude čtyřicet, je z ní máma, má za sebou jedno manželství, kariéru skandální celebrity a zatím to nevypadá, že se to u ní začne obracet v to lepší. Když si vybavíme časy její skandální rvačky ve Varech s týpkem, co pořád někde něco dlužil a pak musel raději zdrhnout z republiky, dalo se to tehdy pochopit. Žila rokenrol a na titulní strany to fungovalo dobře, ale že se z této škatulky nevymanila ani po deseti letech, je už na pováženou. Přitom my, co ji známe, a stačí nám ji znát jen lehce po povrchu, víme, že její mediální obraz je daleko horší, než ve skutečnosti jako milá a chytrá holka doopravdy je. Kdyby tady s námi seděla u stolu, možná by vrčela, ať ji necháme na pokoji, ale určitě by se zasmála sama sobě. Jenomže to nejde nechat ji na pokoji, takhle to nefunguje. Kdyby o ní společenská média nepsala, byla by mrtvá.

  Spíše jde o to, a teď přejdeme do osobní roviny, aby ses zamyslela, kam to vlastně povede? Proč každému volovi řekneš ano na cokoliv, co zavání nějakým vztahem, a vůbec tě nenapadne, že ten trouba se chce zviditelnit na tvém jménu? Máš dvě děti, jedno z nich už dokonce umí číst (a někdo mu to ve škole může podstrčit), máš mámu, která je manželkou diplomata, a babičku, která v tobě vidí všechno. Stojí ti tenhle brajgl, naposledy se lhaním ohledně hor s pašerákem drog, za to?

  Když jste tak chytří, jsem zvědavá, co z vás vypadne, jak mají druzí žít.

  O. k., bereme, ty však problémy řešíš, až je uděláš a nachytáš se na ně sama. Jen si vzpomeň, jak jsi dala během svého výročí svatby fotku s manželem na Instagram, napsala k tomu, že „rozejít se na výročí umí jen málokdo“, pak jsi to smazala a obviňovala noviny, že si zase něco vymýšlejí. Pár týdnů nato přišel Prachař a potvrdil, že to je celé pravda. Nemáš v tomhle disciplínu, skáčeš ode zdi ke zdi a vše to končí nejhorším vtipem, který byl na tebe kdy vymyšlen, a to že kdo neměl Agátu, není Pražák. My víme, že to není fér, ale jdeš tomu strašně naproti. My nechceme, abys dělala kurzy o vaření, ale taky bys už neměla být roztleskávačka. Kdybys třeba ukázala celé pozadí showbyznysu, s tím dobrým i s tím zlým, rozhodně by to bylo více přínosnější, než když ti někdo vnutí nějaký kšeft a ty ani nevíš, co se po tobě vlastně chce. Pořád tu zůstává ten pel blbé značky z Rytmusova klipu Zlatokopky. Přitom lidé by měli vědět, že se protloukáš sama, máš to těžké a že rozvod s Jakubem nebyl a nebude tak jednostranný, jak se prezentuje.

  Pořád jste mi ale neřekli, co mám dělat.

  Na jednu stranu je to s tebou těžké, tolikrát jsme tě chtěli na opravdu osobní rozhovor, kdy řekneš, jaká jsi, a tím nemyslíme domluvit si focení u bazénu a plácání o mateřství, ale jak je těžké vyrůstat vedle dominantní mámy, jaký je život s několika otci, který jsi zažila, jaké máš vztahy se sourozenci, jaké to je být součástí takového klanu, na nějž se vidí ze všech stran a průběžně se předháníte v popularitě. O něčem, co je skutečně tvůj život. Víme, že máš ráda babičku, že pořád něco zkoušíš a nedotáhneš do nikdy do konce, že začneš něco prodávat, a za rok nevíme, jestli je tato stránka dohledatelná a číslo funguje…

  Už si ani nepamatujeme, kolik projektů jsi měla, přičemž to byly někdy dobré nápady. Čím to je, že to nakonec poděláš? Pak ta tvoje seznamka, jako že máš nový projekt, kdy budeš lidem dohazovat toho pravého, tedy nezlob se na nás, ale ty jsi učebnicový příklad, jakou cestou nejít.

  Možná že kdybys nebyla holka z Tinderu, nebalil by tě přeprodavač ojetých aut, ale měli by o tebe zájem chlapi, kteří to myslí opravdu vážně. Poměr tvých projektů a známostí je v podstatě stejný, jeden střídá druhého a nikdy to netrvá dlouho. Měla by ses naučit být chvíli sama a jen se sebou, aby sis zvykla, že štěstí je pouze osobní věc. Na nás to působí tak, že si myslíš, že tvoje štěstí ti zařídí někdo jiný.

  Ale mě nebaví být sama.

  Tak nebuď hokynářka a neprodávej každého Frantu Flintu po první hodině, co za tebe zaplatí víno. Normální chlapi nestojí být u tebe na Instagramu jako další reklama. Možná tě chtějí jen poznat, ale to bys taky nesměla pořád čumět do mobilu, abys dala padesát instastories za den, ale měla na poznávání čas i ty. Máš nějakou mediální sílu, není to o tom, že budeš prezentovat falešnou pouť, jak je vše bezva, ale i tvoje neúspěchy a zklamání jsou součástí života, který mají všechny ty holky, co tě sledují.

  Ty máš problém, že někdy se otevřeš a řekneš něco od srdce, ale za chvíli se lekneš a radši to smažeš, protože se bojíš, že tě uvidí někdo jinak, než jak si to plánuješ. Taky není ještě pořád nic špatného na tom, že jsi neukotvená v profesi a hledáš, kudy se vydat, ale už bys měla mít představu jedním směrem. Co vlastně jsi? Jsi modelka, jsi moderátorka, nebo jsi jen dcera?

  Hele! Já dělám dost věcí, a vůbec, vám se to říká, vy jste to nezažili.

  Jasně, vyrůstat v rodině vedle někoho tak výrazného a úspěšného, jako je tvoje máma, je samozřejmě stín, děti jako ty to nemají snadné a často pak sklouzávají k histrionství a žijí jen ze skandalizace jména či rodiny, ale co kdyby o tobě dva roky nikdo neslyšel a ty měla čas sestavit si život a jeho směr bez veřejného zájmu? Lidé budou překvapení, že dovedeš přijít s něčím nápaditým. Co to tvoje focení například? Někdo to třeba zkritizoval, no a co? Proč se tomu nevěnuješ? Protože je to větší práce a námaha se zlepšit než prodávat krémy nebo kaši na Instagramu? Chápeme, ale je to něco, co bys svým osobitým stylem dělala jen ty, kdežto jídlo umí prodat každá trubka. Víš, jak je to teď? Někdo tě nažene před kameru, ty využiješ jméno a kamarádství s mámou a lidé si řeknou: Jé, tam je Agáta, to bude zase praštěný, na to se budeme dívat.

  Já si to tak ale nevybrala.

  Bohužel tvoje rodina má ale už nějaké společenské postavení a je jedno, jestli jste Žilkovi, Stropničtí, nebo Nádeníkovi. Tobě chybí cit pro věc, a to nejen kvůli tomu, že trajdáš v rakouském lockdownu po horách a musí tě máma srovnat, abys veřejně neukazovala, že porušuješ protipandemická opatření.

  Stárneš a nebraň se tomu. Máš část rodiny ve vyšší politice, už jsi ve věku na vyspělou mámu klidně i v kostýmu, a ne pořád někde polonahou dokazující si, jak na to pořád máš. Už jsme tě tak viděli tisíckrát a stejně tak ti, kdo se ti cpou na pár týdnů do života. Představ si samu sebe, sledovala bys holku, jako jsi ty? A co bys na to asi tak říkala? Smála by ses, viď.

  Nikoho přece do toho nenutím!

  Dobře, chceš nás hodit za hlavu, ale jeď se někdy podívat za bráchou na zámek, jak to vypadá, když je někdo ve stejné pozici jako ty, ale načas se uklidí. Matěj byl pro lidi vždycky mimoň a možná je pořád mimoň, ale lidé ho už respektují. Nemůžeš se změnit od základů, to je nesmysl, ale tobě právě chybí ten respekt. Tvůj brácha jezdí s valníkem, bojuje se zimou a nedostatkem peněz, ale je upřímný v tom, co se mu nedaří. Ukazuje, co nezvládl, a dokáže přiznat chybu, aniž by si lámal hlavu s tím, kdo se mu bude smát. Právě proto lidé k němu cítí respekt, protože je stejný jako my všichni. Když žil v Praze podle nějakých ideálů, kdy vedle byla kavárna s přesličkovým latté a mohl u toho mudrovat o tom, jak nemáme létat na dovolenou, bylo to pro něj snadné a lidi tím štval. Teď se ale odklidil do reality, do nepohodlné reality, nezastírá její nepohodlnost, pochopil, že šťastným se udělá jen on sám. To je důvod, proč na něj lidé změnili názor.

  Odstřihni se od lajků, slevových kódů a selfíček, chápeme, že si něčím musíš vydělat, a nikdo o tobě nemůže říct, že si na sebe vydělat nesvedeš. My ti to dál nevymyslíme, my jako chytráčci z médií ti akorát můžeme říct, co je mediálně blbě pro tebe. Před tebou byly desítky lidí, v jejichž stopách jdeš, ale my víme, že na rozdíl od jiných jsi chytrá holka, která má na to, že jednou vyleze s něčím, kdy si lidé šokovaně řeknou: To dělala TA Agáta?

  Věříme, že by to mohlo přijít, a doufáme, že to nebude trvat dlouho.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:30 čtvrtek 19. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   153
  • Trapas
   18
  • Haha
   10
  • Tvl
   7
  • Sladký
   5
  • Cože
   4
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz