Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hanychová a řízení pod vlivem během těhotenství: Podle zjištění Expresu přišla o řidičák!

  Redakce Expresu exkluzivně informovala, že Agátu Hanychovou (38) předloni kvůli drobnému dopravnímu přestupku zastavila policie a ona pak nadýchala 0,81 promile. Podle tvrzení deníku Blesk byla modelka v rané fázi těhotenství! Agáta se hájí, že policisté, kteří ji kontrolovali, měli vadné přístroje. „Jela jsem pak okamžitě na krev a tam jsem měla nulu,“ řekla nám Hanychová. Expresu se ale nyní podařilo zjistit informaci, která Agátinu historku boří jako domeček z karet.

  Do rukou redaktorů Expresu se nedávno dostal oficiální dokument, podle nějž byla Agáta Hanychová (38) dne 28. srpna 2022 zastavena policejní hlídkou na Praze 6 nedaleko od svého bydliště. Policisté ji zastavili z toho důvodu, že při vyjíždění z kruhového objezdu nedala znamení o změně směru jízdy a modelka se pak podrobila vyšetření, zda není pod vlivem alkoholu.

  „První dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,81 promile alkoholu v dechu. Druhá zkouška provedená stejným analyzátorem vykázala 0,76 promile alkoholu v dechu,“ píše se v oznámení.

  „Po zohlednění maximální dovolené chyby analyzátoru a expertně stanovené nejistoty dle přepočtové tabulky Metodiky měření alkoholu v dechu Českého metrologického institutu, nejnižší z uvedených hodnot odpovídá hladině minimálně 0,57 g/kg alkoholu v krvi,“ stojí dále v dokumentu, který má redakce Expresu k dispozici.

  Na dopravní prohřešek poté upozornil i deník Blesk, který navíc uvádí, že Hanychová byla v té době v rané fázi těhotenství. Čekala dceru Rozárku, kterou má s Jaromírem Soukupem.

  Hanychová byla kvůli podezření z řízení pod vlivem pak předvolána k ústnímu jednání o přestupcích. Redakce Expresu Agátu oslovila a dala jí prostor k vyjádření. Modelka výše popsaný problém s policií nepopřela, ale zároveň uvedla, že se jednalo o pochybení policistů.

  „Bylo to vyhodnoceno jako pochybení policie. Měli vadný stroj, jela jsem pak okamžitě na krev a tam jsem měla nulu. U jednání jsem nebyla, zastupoval mě právník. Byla z toho i nějaká prozkoumávací zpráva, složitě se to řešilo,“ uvedla Hanychová.

  Když jsme ji požádali, zdali by nám předložila nějaký hmatatelný důkaz, že šlo o pochybení policie, reagovala modelka takto: „Všechny dokumenty má právník, který mne tehdy v této věci zastupoval.“

  Soukup ji vezl na krev po 5 hodinách. Hanychové vzali na místě řidičák, dostala zákaz na 6 měsíců!

  Je pravda, že Hanychová jela na kontrolní odběr krve po dopravním přestupku, podle našeho důvěryhodného zdroje to udělala až několik hodin poté, co byla testována na alkohol. Odběru se měla podrobit těsně před půlnocí, což neformálně potvrdil i expartner Soukup, který ji tehdy doprovázel. Policie ji přitom kontrolovala v 17:52!

  „Ano, tam jsem ji odvezl. Pamatuji si, že jsme tam jeli pozdě večer a paní Hanychová si nechala udělat kontrolní odběr. Nechci se k tomu dále vyjadřovat,“ uvedl Soukup pro Blesk.

  Redakci Expresu se nyní podařilo zjistit velmi důležitou informaci. Hanychové měl být na místě odebrán řidičský průkaz. 30. září 2022 pak Magistrát hlavního města Prahy rozhodl o zadržení řidičského průkazu.

  „Řídila uvedené motorové vozidlo bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo v takové době po požití alkoholického nápoje, kdy byla pod jeho vlivem, neboť dechovou zkouškou provedenou v 17:52 hod. jí bylo zjištěno 0,81 promile alkoholu v dechu a v 17:59 hod. jí bylo zjištěno 0,76 promile alkoholu v dechu. Na potvrzení se A. Hanychová podepsala a nevyjádřila se,“ stojí v oficiálním dokumentu.

  „V tomto případě došlo k naplnění podmínek pro zadržení řidičského průkazu do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku nebo o trestném činu v souladu s ust. § 118c odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., neboť za shora uvedené protiprávní jednání lze jmenované uložit trest nebo správní trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel,“ píše se v papírech.

  Podle důvěryhodného zdroje Expresu vyfasovala Hanychová nakonec pokutu plus zákaz řízení na 6 měsíců. Agátu, která se proti rozhodnutí odvolala, pak na pracovní akce často vozil její dnes už bývalý manažer.

  „Nakonec to ale vzdala, protože ten trest už mezitím uběhl. Papíry jí vrátily po polovině trestu, uznala vinu a vzdala se práva na odvolání,“ tvrdí člověk, který má k Hanychové velmi blízko.

  Redakce Expresu po získání druhého dokumentu Hanychovou znovu kontaktovala. Modelka tentokrát reagovala poněkud podrážděně. „Akorát si hraji s dcerou. O řidičák jsem nepřišla, není to pravda,“ řekla Agáta, která pak pohrozila žalobou nám i policii a naštvaně položila telefon. Další den, kdy jsme ji znovu dali prostor se vyjádřit, oznámila, že je na pracovní schůzce.

  Fotogalerie