Poslední rozloučení s Adolfem Bornem: Dorazila Pilarová, Kodet i Postránecký!

Poslední rozloučení s Adolfem Bornem proběhlo v pátek, 27. května, ve strašnickém krematoriu. | foto: Tilen Vajt/Jiří Pitrof/Profimedia

Dnes v dopoledních hodinách probíhalo ve strašnickém krematoriu v Praze poslední rozloučení se slavným českým ilustrátorem, karikaturistou, kostýmním výtvarníkem a autorem notoricky známé dvojice Mach a Šebestová. Zemřel v neděli, 22. května, ve věku 85 let.

Přesně v 10 hodin dopoledne započal ve velké obřadní síni strašnického krematoria smuteční obřad věnovaný poslední vzpomínce na českého výtvarného umělce Adolfa Borna, který zemřel v neděli, 22. května, ve věku 85 let.

Poslední rozloučení s Adolfem Bornem.

Poslední rozloučení s Adolfem Bornem.

Očekávala se hojná účast jak ze strany umělecké obce, tak i ze strany nezaujaté veřejnosti či studentů výtvarných škol. Do velké obřadní síně se vejde přes 400 lidí. Kapacita se však nakonec nenaplnila.

Zhruba půl hodiny před začátkem obřadu začínali přicházet do velké síně první smuteční hosté. Mezi nimi byl i český malíř Kristian Kodet (67), který exkluzivně pro Expres řekl: „Víte, on měl krásnou smrt. Prostě usnul a dožil se 85 let. Byl to úžasný člověk.“

Kristian Kodet

Kristian Kodet

Na pohřeb dorazila už i rodina Adolfa Borna. Dcera Erika a manželka Emília.

Na pohřeb dorazila i manželka Emília a dcera Erika.

Na pohřeb dorazila i manželka Emília a dcera Erika.

Naposledy se přišla rozloučit i zpěvačka Eva Pilarová: “S panem Bornem jsem se znala hezkou řádku let. Byl to úžasný člověk. Měla jsem ho vážně ráda,“ uvedla.

Eva Pilarová s manželem Janem Kolomazníkem.

Eva Pilarová s manželem Janem Kolomazníkem.

Pohřbu se zúčastnil i český režisér Dušan Klein: „Dělali jsme spolu Jak básníci čekají na zázrak. Je to smutné, že takový dobrý člověk odešel a doufám, že mi tam nahoře drží místo, abych byl v dobré společnosti.“

Václav Postránecký, Kristian Kodet a Dušan Klein.

Václav Postránecký, Kristian Kodet a Dušan Klein.

„Byl to noblesní člověk, po všech stránkách vyladěný a harmonizovaný, je to velká ztráta, hlavně národní,“ uvedl při vzpomínce na Adolfa Borna jeho dobrý přítel Václav Postránecký.

Smuteční obřad zakončil slavný, dynamický a rázný Radeckého pochod. Osobitý odchod ze světa.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:51 24. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Haha
  9
 • Cože
  6
 • Tvl
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat