Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nejdřív Banger a teď Adikts: Bude už Sedlák točit jen o drogách? Na čem ujíždí on?

  Po úspěchu snímku Banger, který zabodoval u diváků i odborné poroty a posbíral nejednu prestižní cenu, dostal Adam Sedlák (34) nabídku, která se neodmítá. Světe, div se, zase půjde o drogy, i když režisér jedním dechem dodává, že nebudou leitmotivem celého příběhu. V rozhovoru pro Expres se rozpovídal o tom, jak se herci dostávají na place do rauše, na čem ujíždí on sám, stihli jsme probrat i počiny konkurence. Zejména pak film Tajemství a smysl života Petra Vachlera (57).

  „Motivem mých filmů nejsou vyloženě drogy, spíš závislosti, ať už je to na čemkoli. Zvažoval jsem, jestli se po uvedení snímku Banger nebudu opakovat, ale téma dál rozvíjím a dostávám prostor doříct to, co se do filmu nevešlo,“ nechal se slyšet režisér Adam Sedlák, který je podepsaný pod seriálem Adikts, který příští rok uvede Česká televize.

  „Snažím se také, aby seriál nebyl jen pro mladé, ale byl i mezigenerační. Kromě známých drog se zaměříme třeba na prášky na předpis. Lidé je často nevnímají jako drogy, protože jsou předepsané lékařem, přitom spousta z nich je závislá na prášcích na spaní nebo hypnotikách,“ doplnil.

  „V Adikts na drogy koukáme jako na získané superschopnosti, které se zpočátku zdají být darem, aby se velmi rychle změnily v prokletí,“ vysvětlil Sedlák.

  Seriál Adikts slibuje hodně zajímavou podívanou.

  „Nepůjde o zachycení reálného světa. Na drogy se díváme jako na získané superschopnosti, které se zpočátku zdají být darem, aby se velmi rychle změnily v prokletí. Seriál tak vypráví o zkratkách, které vedou do slepé uličky,“ upřesnil úspěšný režisér, kterého jsme na tiskové konferenci České televize vyzpovídali.

  Na čem ujíždí on sám? Jak se vlastně dostávají do rauše? Je těžké zahrát intoxikovaný stav tak, aby vše vypadalo věrohodně? Dostali jsme se i ke konkurenci, třeba nedávno uvedeném snímku Petra Vachlera Tajemství a smysl života. Co o něm Sedlák řekl?

  Fotogalerie