Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Adam Raiter o zákulisí zápasu s Nathanem: Kincl na mě neměl čas, vše hrálo proti mně

  Do zápasu šel jako velký outsider. Někteří v jeho schopnosti tak moc nevěřili, že ho ani nechtěli doprovodit do klece. Adam Raiter ale svého rivala z reality show Survivor Nathana Dzabu porazil hned prvním kole. „Musel jsem vyhrát, všechno hrálo proti mně. Nathan měl umetenou cestičku, teď mluví o odvetě, je mi z něj na zvracení,“ řekl Expresu Raiter, který zavzpomínal na pozadí ostře sledovaného fightu.

  Organizace Oktagon MMA se před časem pustila do netradičního projektu, který se dočkal velké odezvy na sociálních sítích. Adam Raiter a Nathan Dzaba, dva odpadlíci z reality show Survivor, měli čtyři měsíce na to, aby se připravili na zápas v kleci.

  Těsně před duelem byl velkým favoritem pro sázkaře i zasvěcené insidery Nathan Dzaba, který se celou dobu připravoval u legendárního Attily Végha v renomovaném Spartakus Fight Gymu.

  Zápas nakonec vyhrál podceňovaný Adam, který naopak během přípravy měnil trenéry a mluvilo se o tom, že se toho na trénincích moc nenaučil. Raiter ale v kleci ukázal mnohem větší srdce a Nathana „umlátil“ v prvním kole.

  „Jestli budu pokračovat? To nevím, uvidíme. Teď netrénuji, nejsem na tom zdravotně nejlépe. Mám za sebou dvě operace páteře a nově skřípnutý nerv v noze. Asi bych ale do nějakého zápasu klidně šel, tentokrát ale už za úplně jiné peníze. Když mi někdo dá půl milionu, jdu,“ řekl pro Expres.cz s úsměvem Raiter, který zavzpomínal na to, co předcházelo zápasu s Nathanem.

  Kincl neměl čas, nikdo mě nechtěl doprovodit do klece

  Jedním ze zásadních okamžiků byl určitě moment, kdy Adam náhle přestal spolupracovat s šampionem Oktagonu Patrikem Kinclem. Nesly se tehdy zprávy, že Raiterovi příliš „nevoněly“ tvrdé tréninky u Kincla.

  „Bylo to spíše o tom, že Patrik na mě neměl čas. Měl to na háku. Ten projekt ho moc nezajímal, ale já to chápu. Měl před důležitou titulovou obhajobou, má pochopitelně jiné cíle než trénovat influencery na zápas. Já pak musel hledat pomoc v jiných gymech. Nejvíce se o mě starali v pražském PriMMAtu, ale moje role outsidera mi příliš nepomáhala. Spousta lidí mě pak nechtěla ani doprovodit do klece v den zápasu. Věřili mi, ale ta moje pozice byla prostě špatná,“ tvrdí s odstupem času Raiter.

  „Nakonec můj trenér přes fyzičku Martin Svoboda, kterému jsem nejvíce zavázaný, mě seznámil se zápasníkem Zdeňkem Polívkou a jeho trenérem. Ti mi nabídli pomocnou ruku a šli se mnou do klece. Všichni ostatní se na to vykašlali,“ dodává Adam.

  Není divu, že Adam výhru tak slavil.

  Nathana dovedli za ruku do nejlepšího gymu, já si vše zařizoval sám

  Raiter je toho názoru, že jeho rival Nathan měl vše mnohem snadnější a chvílemi to až vypadalo, že si vedení Oktagonu snad přeje, aby Dzaba zápas vyhrál.

  „Nathan měl sponzory, za ruku ho dovedli do nejlepšího gymu, já mezitím lítal jako blázen a vše jsem si zařizoval sám. Trénoval jsem a chodil do práce jako truhlář. Nathan měl čas jenom na trénink. Já střídal trenéry jako ponožky. Potřeboval jsem individuální přístup, ale toho se mi nedostalo. Za čtyři měsíce nejde někoho naučit věci, které se jiní učí roky,“ myslí si Raiter.

  „Nathanovi pořád někdo podkuřoval, měl nejlepší pozici vyhrát, je mladší, není na tom zdravotně špatně, tak jako jsem já, a i přesto dostal technické k. o. Místo toho, aby byl pokorný, teď mě vyzývá na odvetu. Abych řekl pravdu, začíná mi z něj být na zvracení. Nemá žádnou pokoru. Já s ním nemám problém, ale aby vykřikoval, že se chce rvát znovu? Nechápu,“ dodal bývalý přítel Agáty Hanychové, pro něhož prý bylo před zápasem naprosto klíčové setkání se zápasníkem Zdeňkem Polívkou a jeho trenérem Jiřím „Čibim“ Čiberou.

  „Konečně jsem se s někým shodl. Řekli jsme si, že nebudeme vymýšlet blbosti, že ho tam prostě půjdu umlátit a pojedu jednoduché techniky, žádné složitosti, co chtěli po mně jiní trenéři, ale nebylo to v mých silách. Šel jsem se tam porvat. Čibi a Zdenda jsou úplně neskuteční, beru je jako kámoše,“ pravil Adam Raiter.

  Adam Raiter během zápasu s Nathanem Dzabou

  Vondráčková mě přišla podpořit do šatny, je s ní p*del

  Se Zdeňkem Polívkou a jeho trenérem Raiter nedávno vyrazil už jako jejich kamarád na galavečer jiné organizace do Dobříše. Společnost jim dělala zpěvačka Lucie Vondráčková, o které se mluví a píše jako o nové přítelkyni již zmíněného bijce Polívky.

  „Lucka s námi byla už v Brně na turnaji, kde jsem zápasil já s Nathanem. Přišla s kamarádkou. Nevím, jak to má se Zdendou, ale byla s ní hrozná pr*el. Přišla i s ostatními za mnou do šatny. Je to známá zpěvačka, bylo fajn mít takovou podporu,“ svěřil se nám Raiter.

  Zdeněk Polívka a se po boku Lucie Vondráčkové ukázal na MMA galavečeru v...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Rozsáhlé zotročování lidí v Česku. Gang vydělal na práci bezdomovců miliony

  Premium Na Ústecku roky mizeli bezdomovci a sociálně slabí žijící na ulici, jako by dostali „druhou šanci“. Končili v domě na...

  Janečkova zpověď: vězení, alkohol, život bez domova. A kam zmizel Maradonův dres?

  Premium Když ho konečně doženete, musíte zbystřit, jestli vás smysly neklamou. Jak může člověk, který se už patnáct let...

  Vydělali za covidu, nakupují nemovitosti. Pandemie zrodila nové milionáře

  Premium Zatímco většině podnikatelů v Česku způsobil covid ztráty, některým naopak poskytl životní příležitost ke zbohatnutí....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz