Je to speciální plavecký náboženský hábit, hájí muslimky Aquapalace Praha

islám | foto: Facebook.com

Protože oděv zahaluje prakticky celé tělo, jsou Češi nespokojení s rozhodnutím pražského aquaparku. I dle názoru hygieny je tento typ oděvu nevhodný ze zdravotních důvodů. Nejvíce na to může doplatit samotný aquapark. Lidé hrozí, že již do jejich prostor nikdy nevstoupí.

Velká vlna kritiky se žene na pražský aquapark, kde byly před několika dny dvě muslimky, které se koupaly v tzv. burkinách. Jedná se o oděv, který je speciálně vytvořený pro koupání muslimek, aby mohly i v bazénu dodržovat pravidla, jež jim přikazuje jejich víra. Jedná se, dle slov Aquapalace Praha, o speciální plavecký náboženský hábit. V Čechách se ovšem ženy nesetkaly s pochopením. Proto se k samotnému problému vyjádřil samotný pražský Aquapalace. „Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují.“Následně se do Čestlic vydal reportér FTV Prima, aby vyzkoušel, zda i on bude vpuštěn do prostor Aquapalace Praha v jeho speciálním náboženském hábitu. Po chvíli, kdy se ve vodě pohyboval, přišli zaměstnanci aquaparku a požádali ho, aby prostory opustil.

Problém vidí také Krajská hygienická stanice Praha, podle které se v takovémto typu oděvu nedají odhalit případná kožní onemocnění, a tudíž to je nebezpečné pro ostatní plavce. Před vstupem do bazénu navíc každý návštěvník musí nejprve do sprchy, kde se musí umýt mýdlem. Ovšem dle norem muslimů se nesmí muslimka svléknout před jinou nemuslimskou ženou.

Na sociálních sítích se poté rozjela velká diskuze. „Oni můžou v pytli a mě vyhodí za podprsenku místo vrchního dílu plavek,“ stěžovala se jedna z přispěvatelek. „Můj názor? V žádném případě. Viděla jsem na vlastní oči, že v těch hadrech chodí potom i venku. Prostě uschly a šly dál. A nebylo to jen jednou,“ upozornila další. „Já nevím, v muslimských zemích se návštěvníci taky musí přizpůsobit a zahalit hlavu. Tak ať se přizpůsobí, nebo holt nepůjdou do bazénu, ale někam na pískovnu nebo do rybníka. Chodí v tom venku, bůhvíjak je to špinavé,“ stěžoval si další z nespokojených navštěvníků.

Muslimské ženy se koupaly v čestlickém aquaparku.

Muslimské ženy se koupaly v čestlickém aquaparku.


Je dost možné, že samotný Aquapalace Praha na to doplatí nejvíce. Ačkoliv dle světového trendu je tento oděv v pořádku, je možné, že Čechům se do vody s oblečeným člověkem chtít nebude. A já k vám chtěla vzít syna o prázdninách. No nic. Tam už nás nikdo neuvidí a věřte, že se to dozví co nejvíce lidí, to je dobrý humus tohle.“

Muslimky v bazénech

Poté, co se v pražském aquaparku v Čestlicích objevily dvě muslimky v hábitech, spustila se vlna nevole. Lidé hrozí, že do vodního paláce již nikdy nepřijdou. Za pravdu jim v podstatě dává také Krajská hygienická stanice Praha, podle které je to nebezpečné vzhledem ke kožním onemocněním. Aquapalace Praha nicméně vydal prohlášení, že tento typ oděvu je světovým trendem.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:05 8. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Tvl
  14
 • Trapas
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  5


Komentáře

Expres.cz