Když se neosprchují, je to problém! Hygienička řeší koupání v burkinách

  •   13:55
  • diskuse

Tak tohle je pořádný skandál. | foto: Koláž Expresu

Stojaté vody českého Facebooku rozvířil snímek, na kterém jsou muslimské ženy v čestlickém aquaparku a koupou se v takzvaných burkinách. Tento oblek je podle většiny lidí na radovánky v bazénu značně nevhodný zejména z hygienických důvodů. Jsou tyto obavy oprávněné? Na to odpověděla hygienička Dana Šalamounová.

Na pikantní situaci upozornil na svém Facebooku uživatel pod přezdívkou Izzy Cloud. Ten je tak nejspíše autorem bizarního snímku, který znázorňuje muslimské ženy v čestlickém aquaparku.„7. 7. 2017 jsem v Aquaparku Čestlice viděl tyto dvě muslimské zrůdičky s parchanty,“ píše muž k populárnímu snímku.

Svou fotkou na Facebooku Izzy Cloud rozpoutal doslova peklo. Mnoho lidí se pustilo do muslimských dívek s pořádnou vervou. Nelíbí se jim například to, že burkiny jsou pro koupání se v bazénu velmi nevhodným oděvem.

S tím do jisté míry souhlasí i hygienička Dana Šalamunová.„U burkin vidíme z hygienického hlediska nejvyšší riziko v tom, že pokud se žena předtím nevysprchuje, protože se údajně nesmí svléknout před ostatními ženami, tak je nebezpečí, že pokud by měla nějakou kožní chorobu, tak není vidět,“ vysvětlila pro TN.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje (KHS SK) Dana Šalamunová.

Z hygienických důvodů rozčílily muslimky i autora populárního snímku. „Je to nechutné, protože nevíte, jestli nejsou pos*ané, nehledě na další infekce, které vznikají při nedodržování základní hygieny,“ pálil ostrými muž na svém Facebooku.

Fotogalerie

Komentáře