Reklama

Co má společného Brooklyn Beckham s Agátou? Fotí sra*ky, řekli by britští kritici

30. června

Brooklyn Beckham sklidil kritiku za své rádoby umělecké fotky. Stejně jako Agáta. | foto: Koláž expres/Profimedia/Instagram, Profimedia.cz

Slavný synek manželů Beckhamových Brooklyn vydal knihu o fotografování! Poté, co se mu svět vysmál s rádoby uměleckým snímkem slona, označili britští recenzenti jeho tvorbu za sra*ky. A světe, div se, i v českém celebritním rybníčku najdeme někoho, kdo se pokouší o umělecké focení. Dočkáme se také knihy?
Reklama

Je mu teprve 18 let a už se považuje za profesionálního uměleckého fotografa. Brooklyn Beckham vydal svoji první knihu vlastních záběrů a britští recenzenti mu za ni pěkně naložili.

Poté, co se Brooklynovi vysmála veřejnost za bizarní snímek slona, pustili se do mladého Beckhama také odborníci.

Tabish Khan (63) ve své recenzi pro Londonlist dokonce označuje mladého umělce za „ craparazzi“. Jedná se o spojení slov „crap“ - sra*ka a „paparazzi“ - fotoreportér. Co tím chtěl autor říci, si tedy jistě domyslíte.

Tak takhle vypadá slon v podání Brooklyna Beckhama.

Tak takhle vypadá slon v podání Brooklyna Beckhama.

Kniha obsahuje záběry zejména z rodiny Beckhamových, které podle kritiků nemají žádnou uměleckou hodnotu. Ani jedna z fotek prý není ostrá a takřka všechny jsou špatně nasvícené.

Brooklynovy snímky jsou prý velmi amatérské.

Brooklynovy snímky jsou prý velmi amatérské.

„Je trochu unáhlené vydávat knihu, když ještě neovládáte ani základní dovednosti,“ řekl v rozhovoru pro The Sun Khan.

Fotografování se stává čím dál tím častěji koníčkem slavných, který se brzy mění v jejich výdělečnou činnost, přestože odborníci jejich práci označují za jasně nedostatečnou.

Z českých celebrit se pustila do focení například Agáta Prachařová. Ta má sice vystudovanou fotografii na vysoké škole, její výtvory tomu však neodpovídají.

Jak řekl profesionální fotograf pro Expres: Světla jsou nevyvážená a na první pohled přepálená. To musí vidět i laik. Kompozici nejspíš také nikdo neřešil, chybí detaily ve stínech, prostě všechno špatně.“

Fotky jsou na první pohled přesvícené.

Agátiny fotky jsou na první pohled přesvícené.

Můžeme jen doufat, že se Agáta nerozhodne vydat knihu.

Fotogalerie

Reklama
Reklama
Reklama

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:26 28. října 2017. Anketa je uzavřena.

  • 41
  • 26
  • 21
  • 16
  • 15
  • 14

Komentáře

Reklama