Půvabnou motorkářku znásilnil gang s mačetami. Pomstu dotáhla do konce

Vasilisa Komarovová narazila při své cestě na gang násilníků. Nakonec oni narazili na ni. | foto: koláž Expres.cz

Britka s ruskými kořeny Vasilisa Komarovová se během motocyklového putování přes Bolívii stala obětí brutálního znásilnění. Tři ozbrojení gangsteři ji měli raději zabít, protože jim to sedmatřicetiletá žena nečekaně zavařila. Místo aby se litovala a podlehla traumatu, rozhodla se dosáhnout svého, i když musela v zemi zůstat další rok.

Vasilisa se vydala na vysněnou cestu z Chile na Aljašku. Jedinou společnicí jí byla Honda Tornado 250. Deset tisíc kilometrů přes celou Patagonii a Argentinu zvládla bez problémů, než se loni v červnu dostala do severní Bolívie. Rodina místních jí doporučila, aby se utábořila u pohádkové laguny v Rurrenabaque.Přestože Vasilisa v rámci bezpečnosti k noclehu záměrně vyhledávala opuštěná místa bez lidí, tenkrát ji dohonila smůla. Vzbudily ji otřesy stanem a výzvy mužských hlasů, ať vyleze ven, že bude zábava.

Následně jí nečekaní milovníci přidrželi mačety na krku a hrudi, aby kladla co nejmenší odpor při tom, co mělo následovat.

Tři vesničané se skvěle bavili, dokud ji znásilněnou neponechali vlastnímu osudu zemřít na odlehlém místě. Když se dala dohromady, kontaktovala úřady, které jí ovšem nedoporučovaly se věcí nadále zabývat s tím, že bude lepší zapomenout. Ona se přesto rozhodla násilníky dohnat před spravedlnost.

Vasilisa na své cestě přes jihoamerický kontinent.

Vasilisa na své cestě přes jihoamerický kontinent.

„Doporučovali mi, abych odešla z Bolívie, protože nikdo nevěřil, že bych vůbec mohla uspět, ale musela jsem zůstat a bojovat. Nemohla bych dál žít s vědomím, že jsem přežila a neudělala nic proto, aby se taková věc opakovala,“ popsala svou motivaci pro The Mirror.

Za pomoci britských úředníků z konzulátu se pustila do boje s bolivijskými zkorumpovanými úřady, v zemi oproti předchozím plánům zůstala o rok déle a utratila všechny peníze, které jí zbývaly na dobytí Aljašky. Nakonec uspěla a začátkem května se u soudu opět setkala tváří v tvář se svými nočními návštěvníky.

Ti tři se jí prý zpočátku odmítali podívat do očí a vysmívali se jí. Nicméně velmi brzy je úsměv přešel a Vasilisa dokázala, že stát si za svým se vyplatí až do konce.

Po dvoudenním stání ve městě San Borja byli všichni odsouzeni k vysokým trestům vězení. Jose Gongora (26) dostal 25 let za znásilnění a deset za ozbrojenou loupež. Yeri Yumacale (24) vyfasoval deset let za znásilnění a osm za loupež. Nejstarší Fabio Bazana (30) dostal za napomáhání znásilnění sedm a půl roku natvrdo.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:10 18. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  992
 • Tvl
  60
 • Cože
  46
 • Haha
  33
 • Trapas
  28
 • Sladký
  23


Komentáře